U-20 izlases basketbolisti zaudē bulgāriem un finišē 16.vietā

Latvijas U-20 izlases basketbolisti sestdien Grieķijā ar 72:74 zaudēja bulgāriem un Eiropas čempionātu noslēdza 16.vietā 20 komandu konkurencē, liecina organizatoru informācija. Četru sāncenšu apsteigšana ļaus Latvijai arī pēc gada spēlēt spēcīgāko U-20 izlašu sabiedrībā.

Pēdējā cīņā Latvijai Rolands Šmits guva 19 punktus, bet Dāvja Geka rēķinā bija 17 punkti. Uzvarētājiem spēlē par 15.vietu rezultativitātes līderis ierasti bija Aleksandars Vezenkovs ar 17 punktiem un 10 izcīnītām atlēkušajām bumbām.

Spēkos līdzvērtīgu komandu cīņā Latvijas basketbolisti pēdējās ceturtdaļas sākumā ieguva četru punktu pārsvaru (54:50), taču neveiksmīgi aizvadīja pēdējās divarpus minūtes. Bulgārijas izlase pusotru minūti pirms beigu svilpes panāca septiņu punktu pārsvaru (70:63), ko Latvijas basketbolisti vairs nespēja likvidēt.

Galvenā trenera Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase iepriekš pusfinālā par 13.vietu zaudēja Vācijas vienaudžiem (62:67), bet atpalicēju grupas turnīrā starp uzvarām pār bulgāriem (69:63) un Zviedrijas basketbolistiem (75:64) cieta zaudējumu pret Melnkalni (59:60).

Pirmajā grupu kārtā Latvijas basketbolisti zaudēja Lielbritānijai (62:64), Grieķijai (77:79) un Lietuvai (43:74), bet vienīgo uzvaru guva pār Ungāriju (84:67). Grupas trīs spēcīgākās komandas iekļuva nākamajā grupu kārtā, kur turpināja cīņu par dalību ceturtdaļfinālā.

Čempionāts Krētā noslēgsies svētdien ar finālu. Pusfinālā sestdien Serbija tiksies ar Turciju, savukārt Horvātijas izlases pretinieki būs spāņi.