U-20 izlases basketbolisti uzvar zviedrus un spēlēs Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas U-20 izlases basketbolisti Eiropas čempionātā pirmajā izslēgšanas kārtā trešdien Helsinkos ar 66:53 uzveica Zviedrijas vienaudžus un iekļuva astoņu spēcīgāko komandu vidū, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Latvijas nākamajiem pretiniekiem spāņiem)
Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Rihards Lomažs, savukārt 12 punktus nodrošināja Klāvs Čavars. Zviedriem ar 15 punktiem izcēlās Šerifs Drammehs.

Latvijas izlase pirmajās divās ceturtdaļās pastāvīgi palielināja pārsvaru un puslaika izskaņā bija vadībā ar 16 punktu starpību (35:19), kas vēlāk būtiski vairs nesaruka.

Ceturtdaļfinālā Latvijas basketbolistu pretinieki piektdien būs iepriekšējā čempionāta finālisti spāņi, kuri ar 87:66 astotdaļfinālā bez sarežģījumiem uzveica Ungārijas izlasi.

Grupas kārtā galvenā trenera Arņa Vecvagara vadītā Latvijas izlase zaudēja titula īpašniecei Serbijai (68:70), pārspēja slovēņus (78:71), kā arī pagarinājumā piekāpās Ukrainas basketbolistiem (70:72). Pēc grupu kārtas visas turnīra 16 komandas nonāca astotdaļfinālā un čempionāta turpinājumā noskaidros visu vietu sadalījumu.

Pērn Latvijas U-20 izlase Vecvagara vadībā Eiropas čempionātā ieguva 5.vietu.

U-20 Eiropas čempionāts Somijas galvaspilsētā beigsies svētdien.