U-20 izlases basketbolisti pret Lietuvu cieš trešo zaudējumu (papildināts)

Latvijas U-20 vīriešu izlases basketbolisti ceturtdien ar 43:74 piekāpās Lietuvas vienaudžiem un piedzīvoja trešo zaudējumu trijās spēlēs Eiropas čempionātā, liecina organizatoru informācija. Latvijas basketbolistiem Grieķijā vairs nav izredžu iekļūt otrajā grupu kārtā, un komanda cīņu turpinās par 13.vietu.

Latvijas izlasē Rolands Šmits iekrāja 12 punktus, bet Kristaps Gludītis nodrošināja astoņus punktus. Lietuvai rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Gedimins Zalalis.

Spēles sākumā Latvijas basketbolisti panāca 7:0 pārsvaru, taču cīņas turpinājumā dominēja lietuvieši un neļāva pretiniekiem pacīnīties par uzvaru. Pirmā puslaika pēdējās 17 minūtēs Latvijas izlase guva tikai 12 punktus.

Pēdējā spēle pirmās kārtas grupā galvenā trenera Nikolaja Mazura vadītajai Latvijas izlasei paredzēta sestdien pret Ungāriju. Pirmajās spēlēs grupā Latvijas basketbolisti ar 62:64 zaudēja Lielbritānijai un ar 77:79 piekāpās mājiniekiem grieķiem.

Grupas trīs spēcīgākās komandas iekļūs nākamajā grupu kārtā, kur turpinās cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pa divām vājākajām četru grupu komandām turpinās cīnīties par 13.vietu un vietas saglabāšanu elitē. Čempionātā, kas Grieķijā noslēgsies 20. jūlijā, trīs vājākās komandas izkritīs uz zemāku līmeni.