U-20 izlases basketbolisti notur uzvaru pār zviedriem un saglabā vietu elitē

Latvijas U-20 izlases basketbolisti ar trešdien gūtu uzvaru 75:64 pār Zviedrijas vienaudžiem saglabāja izredzes uz 13.vietu Eiropas čempionātā, kā arī garantēja iespēju spēcīgāko valstu sabiedrībā spēlēt arī pēc gada, liecina organizatoru informācija.

Latvija ieņēma pirmo vietu atpalicēju grupā un čempionāta noslēgumā Grieķijā aizvadīs vēl divas spēles - piektdien pret Vāciju pusfinālu par 13.vietu un atkarībā no tās iznākuma arī finālspēli pret Krieviju vai Bulgāriju sestdien par 13. vai 15. vietu 20 komandu konkurencē.

Cīņā pret zviedriem Rolands Šmits uzvarētājiem guva 28 punktus, savukārt Dāvis Geks un Anžejs Pasečniks pievienoja pa 12 punktiem. Zviedrijai ar 18 punktu guvumu izcēlās Nikolas Spiress.

Latvijas izlase kopš pirmās ceturtdaļas vidus bija vadībā un trīsarpus minūtes pēc otrā puslaika sākuma sasniedza maksimālo 12 punktu pārsvaru (52:40). Savukārt Zviedrijas izlase pusotru minūti pirms cīņas beigām pietuvojās līdz divu punktu deficītam (64:66), bet atlikušajā laikā nespēja apdraudēt Latvijas izlases uzvaru.

Atpalicēju grupas turnīru galvenā trenera Nikolaja Mazura vadītā Latvijas izlase sāka ar uzvaru pār bulgāriem (69:63) un zaudējumu Melnkalnei (59:60). Grupas divas spēcīgākās komandas turpinās cīņu par 13.vietu, savukārt pārējās divas vienības nonāks izdzīvošanas grupā, kur pretendēs uz 17.vietu un palikšanu elitē.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas basketbolisti zaudēja Lielbritānijai (62:64), Grieķijai (77:79) un Lietuvai (43:74), bet vienīgo uzvaru guva pār Ungāriju (84:67). Grupas trīs spēcīgākās komandas iekļuva nākamajā grupu kārtā, kur turpina cīņu par dalību ceturtdaļfinālā. Pa divām vājākajām četru grupu komandām turpina cīnīties par 13.vietu un vietas saglabāšanu elitē. Čempionātā, kas Krētā noslēgsies svētdien, trīs vājākās vienības izkritīs uz zemāku līmeni.