U-20 izlases basketbolisti Eiropas čempionāta otro kārtu sāk ar zaudējumu Francijai

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase pirmdien Itālijā ar 50:57 mazrezultatīvā spēlē zaudēja Francijai Eiropas čempionāta otrās grupu kārtas ievadā, liecina organizatoru informācija. Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā latviešiem jāaizvada vēl divas spēles.

Galvenā trenera Arņa Vecvagara vadītie Latvijas basketbolisti otro grupu kārtu sāka bez punktu guvuma un ar zaudējumu Francijai vēl jo vairāk sarežģīja izredzes uz ceturtdaļfinālu. Latvijas izlase otrdien vēlu vakarā Linjano spēlēs pret mājiniekiem itāliešiem, savukārt otrās grupu kārtas cīņas noslēgs trešdien pret Beļģiju.

Rezultatīvākie Latvijai pirmdien bija pa 10 punktiem guvušie Ronalds Šmits un Ervīns Mežnieks. Uzvarētājiem ar 11 punktiem izcēlās Lukass Disoljē.

Spēles lielāko daļu vadībā bija Francija, kas lielāko pārsvaru - 14 punktus - sasniedza nepilnas trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām (25:11). Latvijas izlase spēja pakāpeniski samazināt deficītu un augsta metienu precizitāte pēdējās ceturtdaļas vidū palīdzēja uz brīdi pārņemt vadību (45:43). Tomēr galotnē stabilāk nospēlēja francūži, bet Latvijas spēlētāju trīspunktu metieni bija neprecīzi.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas basketbolisti uzvarēja Grieķiju (61:50) un Bulgāriju (84:64), taču uz nākamo kārtu līdzi ņēma tikai zaudējumus Serbijai (56:69) un Izraēlai (67:70).

Otrajā kārtā iekļuvušās 12 komandas ir sadalītas divās grupās, no kurām pa četrām labākajām vienībām saglabās cerības uz medaļām un turpinās cīņu ceturtdaļfinālos. Savukārt pārējās četras komandas pretendēs uz 9.vietu.

Čempionātā piedalās 20 komandas, taču septiņas no tām turnīra noslēgumā zaudēs vietu spēcīgāko basketbola valstu sabiedrībā. Pirmajā grupu kārtā komandas bija sadalītas četrās grupās un katrā no tām pēc apļa turnīra trīs spēcīgākās vienības tika tālāk un saglabāja izredzes uz ceturtdaļfinālu.

U-20 Eiropas čempioni kļūs zināmi finālā svētdien. Pērn Eiropas U-20 čempionātā Latvijas basketbolisti ierindojās 16.vietā.