U-20 izlase izcīna Eiropas čempionāta sudrabu

Latvijas U-20 izlases basketbolisti svētdien Tallinā ar 60:67 finālā zaudēja Itālijas vienaudžiem un izcīnīja sudraba medaļas Eiropas čempionātā, informēja rīkotāji. Noteikta vecuma grupām rīkotajos Eiropas čempionātos Latvijas basketbolisti līdz finālam nekad iepriekš nebija tikuši.

Finālcīņā ar 26 gūtiem punktiem un izcīnītām 15 atlēkušajām bumbām izcēlās Jānis Bērziņš, bet Andrejs Gražulis iekrāja 10 punktu. Itālijai komandas līderis Amedeo Delavalle izcēlās ar 19 punktiem.

Latvijas izlase pēc pirmā puslaika bija vadībā ar astoņiem punktiem, un nepilnas trīs minūtes pirms cīņas beigām bija iedzinējos ar minimālu viena punkta deficītu, tomēr galotni pārliecinošāk aizvadīja itālieši.

Mazrezultatīvajā pirmajā ceturtdaļā vadībā izvirzījās Latvija un pirmajā pārtraukumā devās ar četru punktu pārsvaru. Trīs minūtes pirms puslaika beigām Latvijas basketbolistu pārsvars sasniedza 12 punktus (28:16), turklāt ar veiksmīgu darbību aizsardzībā viņi kontrolēja notikumu gaitu un neļāva itāliešiem būtiski ko mainīt sev par labu. Garajā pārtraukumā Latvija devās ar astoņu punktu pārsvaru (31:23).

Taču Latvijas izlases sadarbība pajuka otrā puslaika sākumā, kas ļāva pretiniekiem likvidēt deficītu un pēc Aristida Landi trīspunktu metiena pārņemt vadību (38:36). Nervozā cīņā, abām komandām nereti pieļaujot kļūdas, Itālija panāca +5 (46:41).

Rezultatīva sērija Latvijas izlasei izdevās pēdējās ceturtdaļas vidū, gūstot astoņus punktus pēc kārtas un atgūstot vadību ar 52:50. Tomēr, tuvojoties spēles pēdējām minūtēm, Itālijai veiksmīgi līdera lomu uzņēmās Delavalle, gūstot komandā 10 punktus pēc kārtas, tostarp trāpot divus trīspunktu metienus. Kad līdz spēles beigām bija atlikušas 73 sekundes, itāliešu pārsvars sasniedza deviņus punktus (63:54). Lai gan rezultāta starpību Latvijas izlase samazināja, par uzvaru pacīnīties jau bija par vēlu.

Galvenā trenera Artūra Štālberga trenētā Latvijas izlase Itāliju iepriekš Tallinā pieveica priekšsacīkstēs, kad otrās grupu kārtas spēlē uzvarēja ar 88:81. Latvijas izlase 10 spēlēs turnīrā izcīnīja astoņas uzvaras. Izslēgšanas turnīru Latvija sāka ar uzvaru ceturtdaļfinālā pār Melnkalni, bet vēlāk ar panākumu pret Spāniju nodrošināja vietu finālā.

Spēlē par bronzas medaļām spāņi svētdien ar 70:63 pārspēja Krievijas vienaudžus.

Gan Latvija, gan Itālija U-20 Eiropas čempionāta finālā spēlēja pirmo reizi. U-20 Eiropas čempionāts notiek kopš 1998.gada, bet līdz tam kopš 1992.gada risinājās U-22 čempionāti.