U-20 izlase EČ turpina ar piekto uzvaru un iekļūst ceturtdaļfinālā

Latvijas U-20 izlases basketbolisti pirmdien Tallinā ar 78:72 pārspēja Slovēnijas vienaudžus pirmajā spēlē Eiropas čempionāta (EČ) otrajā grupu kārtā, kur komandas cīnās par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, informēja organizatori. Latvijas basketbolisti grupā vairs nevar noslīdēt zemāk par 4.vietu, tādēļ noteikti spēlēs ceturtdaļfinālā.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija 20 punktu guvušais Ingus Jakovičs, Ojārs Siliņš iekrāja 16 punktus, savukārt Andreja Gražuļa rēķinā bija 14 punkti un 10 izcīnītas atlēkušās bumbas.

Cīņā par uzvaru izšķiroši notikumi risinājās pēdējā minūtē, kuras sākumā Latvijas izlase bija vadībā tikai ar viena punkta pārsvaru (71:70). Taču Jāņa Bērziņa trāpītais trīspunktu metiens un slovēņu pieļautās kļūdas veicināja Latvijas izlases nostiprināšanos vadībā, kā arī ļāva turpināt čempionātu bez zaudējumiem.

Otrajā grupu kārtā Latvijas izlasei otrdien un trešdien vēl jāspēlē attiecīgi pret Itālijas un Francijas izlasēm. No pirmās grupu kārtas Latvijai pūrā ir divas uzvaras pār Spāniju un Krieviju. Pa vienai uzvarai grupas turnīra sākumā bija Spānija, Francijai, Itālijai un Slovēnijai, bet Krievija sāka tukšā.

No otrajā kārtā iekļuvušajām 12 komandām pa četrām izlasēm no katras grupas tiks ceturtdaļfinālos. Otrā grupā spēles aizvada Turcija, Grieķija, Melnkalne, Lietuva, Vācija un Horvātija. Iepriekš pirmajā grupu kārtā Latvijas izlase uzvarēja Izraēlu, Krieviju, Bulgāriju un Spāniju. Finālspēles turnīrā būs svētdien.