U-20 izlase ar uzvaru pār Melnkalni iekļūst EČ pusfinālā (papildināts)

Latvijas U-20 izlases basketbolisti piektdien Tallinā ar uzvaru 78:73 pār Melnkalni nodrošināja iekļūšanu Eiropas čempionāta (EČ) pusfinālā, informēja organizatori. Cīņā par vietu finālā Latvijas pretinieki būs spāņi, ko Latvijas izlase iepriekš turnīrā uzveica grupas kārtā.

(papildināts pēc visu ceturtdaļfinālu noslēguma)
Pirmajā spēlē izslēgšanas turnīrā uzvarētājiem 25 punktus guva Kaspars Vecvagars, bet pa 15 punktiem savāca Ojārs Siliņš un Andrejs Gražulis, kurš izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas. Melnkalnei ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Milošs Latkovičs. Līds šim ne reizi Latvijas izlase nav spēlējusi U-20 Eiropas čempionāta pusfinālā.

Melnkalnes basketbolistiem izdevās veiksmīgs cīņas sākums, kurā viņi ar augstu metienu precizitāti ātri ieguva būtisku pārsvaru. Četras minūtes līdz pirmajam pārtraukumam Melnkalne bija priekšā ar 10 punktiem (22:12), taču Latvijas izlase nostiprināja aizsardzību, un sāncenšu pārsvars sāka rukt. Vecvagaram rezultatīvi nospēlējot puslaika beigās, Latvija ar 39:37 pārņēma vadību.

Trešajā ceturtdaļā vadībā vēl pabija abas komandas, taču pēc pēdējā pārtraukuma sāka izpausties Melnkalnes līderu sagurums, ko Latvijas izlase veiksmīgi izmantoja. Arvien palielinot pārsvaru, Latvijas basketbolisti panāca 66:52 un galotnē noturēja uzvaru, lai gan melnkalnieši rezultāta starpību spēja samazināt.

Iepriekš piektdien pusfinālā pirmā iekļuva Krievijas izlase, kas ar 82:70 pārspēja turkus. Otrā pusfinālā spēlēs arī Itālija, kas ar 75:72 uzvarēja Lietuvas basketbolistus. Spānija ceturtdaļfinālā ar 82:60 uzveica grieķus.

Pusfināli paredzēti sestdien, savukārt finālspēles turnīrā risināsies svētdien. Priekšsacīkstēs Latvijas izlase divās grupu kārtās izcīnīja sešas uzvaras pēc kārtas, bet vienīgo zaudējumu cieta pēdējā cīņā pret Franciju.