U-18 basketbolistes Eiropas čempionātā samierinās ar 4. vietu

Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlase svētdien Itālijas pilsētā Udīnē notiekošajā Eiropas čempionātā bronzas finālā ar 56:58 piekāpās Ungārijas vienaudzēm, samierinoties ar ceturto vietu, liecina organizatoru informācija.

Latvijas izlases rindās visrezultatīvākā bija Nikola Ozola, kuras rēķinā 20 punkti. Laura Meldere pievienoja deviņus punktus, kā arī viņai 13 atlēkušās bumbas. Tikmēr ungārietēm ar desmit gūtiem punktiem izcēlās Oršoja Tota.

Pirmo puslaiku Latvijas jaunās basketbolistes iesāka pagalam neveiksmīgi, pirmajā ceturtdaļā iekrājot piecu punktu deficītu, bet pārtraukumā devās ar 11 punktu deficītu.

Trešā ceturtdaļa gan ļāva atgriezt ticību, ka šajā spēlē iespējams uzvarēt - trešais spēles ceturksnis jau bija Latvijas zīmē (14:24). Pēdējais spēles ceturksnis toties bija īsta nervu pārbaude, jo vēl dažas sekundes līdz spēles beigām deficīts bija vien trīs punkti. Deviņas sekundes līdz spēles beigām, pateicoties Nikolas Ozolas veiksmīgajam trīspunktu metienam, rezultāta starpība palika divi punkti. Taču veiksme nebija meiteņu sabiedrotā, un šajā turnīrā nācās iztikt bez medaļām.

Ceturtā vieta ir atkārtots labākais meiteņu komandas rezultāts U18 Eiropas čempionātā. Pirmo reizi tas tika sasniegts 2016. gadā, arī toreiz izcīnīt tiesības spēlēt U19 Pasaules kausa izcīņā.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Ainārs Čukste pēc spēles atzina: “Pirmajā puslaikā līderēm spēle negāja no rokas, lēni pielāgojāmies tiesnešu ļautajam spēles stilam. Toties esmu priecīgs par sniegumu otrajā puslaikā, kad atradām spēles ritmu un atjaunojām intrigu. Ceturtajā ceturtdaļā sāka aptrūkties spēku – gan fizisko, gan psiholoģisko. Arī pretiniecēm negāja viegli, tomēr viņas bija mazliet veiksmīgākas. Soda metieni? Treniņos cenšamies imitēt spēles situācijas, taču pilnībā to izdarīt nevar. Sezonas laikā šādu saspringtu spēļu ir par maz, lai iegūtu nepieciešamo rūdījumu.”

Treneris nenoliedza, ka komanda ir sāpināta, jo medaļas bija tik tuvu. “Tomēr pirmās emocijas pāries un rīt varēsim smaidīt par paveikto. Galvenais mērķis bija ceļazīme uz Pasaules kausa izcīņu, un tas ir sasniegts.

Vērtējot visu Latvijas jaunatnes komandu sastāvus, tieši U18 izlasei tas bija vislabākais. Zinājām, ka vasarā nebūs laika gatavoties, jo meitenes spēlēs arī citās izlasēs, tāpēc gatavojāmies visu sezonu. Tā arī notika – pilnā sastāvā bijām tikai vienā treniņā, toties Eiropas čempionātā ar katru maču uzlabojām sniegumu un svarīgākajās spēlēs uzvarējām,” norādīja Čukste.

Jau ziņots, ka pusfinālā Latvijas jaunās basketbolistes cieta sagrāvi, ar 37:66 piekāpjoties Vācijas U-18 izlasei.

Grupu turnīru Latvijas U-18 izlase iesāka ar zaudējumu Vācijai (62:66), vēlāk sagrāva Slovēniju (74:41) un uzvarēja Ungāriju (71:59).

Astotdaļfinālā latvietes ar 59:47 uzvarēja Zviedriju, bet ceturtdaļfinālā ar 69:62 uzvarēja Krievijas vienaudzes. Tieši šajā spēlē latvietes jau izcīnīja tiesības nākamgad piedalīties U-19 Pasaules kausa izcīņā.