U-18 basketbola izlase ar 16. vietu Eiropas čempionātā pamet augstāko divīziju

Latvijas U-18 vīriešu basketbola izlase svētdien Grieķijā ar 61:91 zaudēja Nīderlandes vienaudžiem, Eiropas čempionātu noslēdzot 16. vietā un pametot augstāko divīziju, liecina organizatoru informācija.

Jau spēles ievadā Latvijas basketbolisti pamanījās ātri nonākt iedzinējos, ļaujot pretiniekiem izvirzīties vadībā pat ar pieciem punktiem, taču ceturtdaļas noslēgumā spēja rezultātu izlīdzināt 18:18. Arī otrajā spēles nogrieznī pretinieki izvirzījās vadībā, vēlāk rezultāts tika izlīdzināts, tomēr pārtraukumā mūsējie devās ar piecu punktu deficītu.

Arī spēles otrajā pusē Latvijas jaunie basketbolisti nespēja iegūt priekšrocības un turpināja palielināt punktu deficītu.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 14 gūtiem punktiem bija Mārcis Šteinbergs, bet pa 12 punktiem pievienoja Roberts Bērze un Emīls Krūmiņš. Savukārt Nīderlandes izlasē ar 22 gūtiem punktiem izcēlās Tristans Enaruna.

Latvijas U-18 basketbola izlase cietusi zaudējumus visās iepriekš aizvadītajās spēlēs. Apakšgrupu turnīrā piedzīvotas neveiksmes spēlēs pret Grieķijas, Slovēnijas un Francijas izlasēm, astotdaļfinālā kapitulācija spāņiem, ceturtdaļfinālā par devīto vietu fiasko pret Vāciju, bet spēlē par 13. vietu minimāla, bet tomēr piekāpšanās Somijas vienaudžiem. Jau iepriekš bija skaidrs, ka Latvijas U-18 izlasei augstākā divīzija jāpamet.