U-17 basketbolistes zaudē Japānai un Pasaules kausa izcīņu noslēdz 8. vietā

Latvijas U-17 basketbolistes svētdien Minskā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas spēlē par septīto vietu ar rezultātu 57:75 piekāpās Japānas vienaudzēm, noslēdzot turnīru astotajā vietā, liecina organizatoru informācija.

Latvijas izalsē rezultatīvākā ar 15 punktiem un 18 atlēkušajām bumbām bija Laura Meldere, 11 punktus pievienoja Jete Nulle, bet astoņi punkti Evas Indriķes rēķinā.

Spēles ievadā cīņa aizritēja ļoti līdzīgi, taču vēlāk Latvijas jaunietes ļāva Japānas vienaudzēm izvirzīties vadībā. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar septiņu punktu deficītu, bet pirmo puslaiku pabeidza jau ar 20 punktu deficītu.

Otro puslaiku latvietes uzsāka apņēmīgi, trešās ceturtdaļas sākumā spējot sadeldēt punktu starpību, taču japānietes neļāva ilgi dominēt, un trešo ceturtskni pabeidza jau ar 17 punktu deficītu. Spēles noslēdzošais ceturtsknis noritēja līdzvērtīgin neļaujot Latvijas U-17 izlasei pietuvoties rezultāta izlīdzinājumam.

“Agri no rīta patrenējāmies, meitenes pamodās un spēles kvalitāte nebija slikta. Mana vaina, ka pārāk ilgi aizsardzībā sedzām “cilvēks-cilvēku. Otrajā ceturtdaļā japānietes atrada mūsu vājāko vietu un to veiksmīgi izmantoja, panākot lielu pārsvaru. Otrajā puslaikā mūsu zona strādāja un spēle izlīdzinājās, diemžēl nespējām būtiski samazināt rezultāta starpību. Jāmācās ātrāk pieņemt lēmumus uzbrukumā, jo Laura Meldere bieži piesaistīja divas un pat trīs pretspēlētājas, bet nepratām pietiekami ātri atrast brīvos  cilvēkus, un to izmantot,” U-17 izlases galvenā trenere Kaspara Mājenieka pēc spēles sacītais publicēts Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapā.

Mājenieks paudis, ka astotā vieta atbilst izlases reālajai varēšanai pasaules labāko komandu turnīrā. “Ar lielas veiksmes palīdzību varējām būt kādu vietu augstāk, ja nepaveiktos – vienu vai divas vietas zemāk. Lai cīnītos par medaļām, stipri jāuzlabo fiziskā sagatavotība,” piebildis treneris.

Viņaprāt, jaunietes tehniski un taktiski neatpaliek no savām vienaudzēm, taču bieži nespēj likt lietā visu potenciālu, jo pretinieces nomāc ar fizisko spēku. “Tas jāņem vērā visai jaunatnes basketbola sistēmai, kurā, manuprāt, vajadzīga nopietna akcentu maiņa. Ja ķermenis ir gatavs, tehniku un taktiku uztrenēt ir daudz vieglāk,” pauž Mājenieks.

Mazajā pusfinālā latvietes ar 49:86 piekāpās Itālijas vienaudzēm, bet ceturtdaļfinālā ar 43:67 piektdien zaudēja Francijas vienaudzēm. Iepriekš grupas kārtā latvietes zaudēja Kanādai un Austrālijai, bet pieveica Angolas izlasi. Kā trešās vietas ieguvēja D grupā Latvijas izlase astotdaļfinālā nonāca pret C grupas otro spēcīgāko komandu Argentīnu un ar uzvaru nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

Galvenā trenera Mājenieka vadītā Latvijas izlase tiesības startēt Pasaules kausa izcīņā ieguva pērn ar 4.vietu U-16 Eiropas čempionātā.

Pasaules kausa izcīņa Baltkrievijā noslēgsies svētdien, 29.jūlijā.