U-17 basketbolistes katastrofāli iesāk spēli pret Itālijas vienaudzēm un zaudē

Latvijas jaunās  basketbolistes cīņā par Minskā notiekošā U-17 Pasaules kausa izcīņas mazajā pusfinālā par 5.-8. vietu ar 49:86 piekāpās Itālijas vienaudzēm, liecina organizatoru informācija.

Latvijas komandā rezultatīvākā bija Ketija Vihmane, kura sameta deviņus punktus, bet pa septiņiem pievienoja Betija Rudzīte un Una Šteinharde.

Jau pirmajā spēles ceturtdaļā Latvijas jaunietes cieta pamatīgu fiasko, ļaujot itālietēm ceturtdaļu noslēgt ar 27 punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā spēle kļuva līdzvērtīgāka, taču pārtraukumā pēc pirmā puslaika latvietes devās ar 29 punktu deficītu.

Otrajā puslaikā cīņa ritēja vienlīdzīgāk, taču pirmajā ceturtdaļā pašu radīto katastrofu meitenes nespēja glābt.

Turnīrs Latvijas U-17 basketbolistēm vēl nav beidzies, jo cīņā par septīto vietu viņām būs jātiekas ar Japānas vienaudzēm, kuras ar 68:69 zaudēja Spānijai.

“Spēlētāju laukumā noteica gatavība cīnīties. Uzskatu, ka spēlētājs nedrīkst iekodēt sevi uz neveiksmi un iet laukumā ar nolemtības sajūtu. Acīmredzot neesmu pratis par šo principu pārliecināt visu komandu, kaut gan pret spēlētāju lielākā daļa nav pelnījusi pārmetumus par cīņasspara trūkumu," Latvijas Basketbola savienība citē izlases galveno treneri Kasparu Mājenieku.

Viņaprāt, pretinieces bija sagatavojušās labāk: "No pirmās minūtes bija ļoti mērķtiecīgs spiediens uz mūsu saspēles vadītājām, pamatīgi apgrūtinot uzbrukumu veidošanu. Taču vissliktākais bija tas, ka katastrofāli nospēlējām aizsardzībā, pirmajā ceturtdaļā ielaižot 31 punktu. Iespējams, kļūdījos, agri no rīta nesarīkojot treniņu. Rīt acīmredzot tāds būs."

Jaunās basketbolistes ceturtdaļfinālā ar 43:67 piektdien piekāpās Francijas vienaudzēm. Iepriekš grupas kārtā latvietes zaudēja Kanādai un Austrālijai, bet pieveica Angolas izlasi. Kā trešās vietas ieguvēja D grupā Latvijas izlase astotdaļfinālā nonāca pret C grupas otro spēcīgāko komandu Argentīnu un ar uzvaru nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

Galvenā trenera Kaspara Mājenieka vadītā Latvijas izlase tiesības startēt Pasaules kausa izcīņā ieguva pērn ar 4.vietu U-16 Eiropas čempionātā.

Pasaules kausa izcīņa Baltkrievijā noslēgsies svētdien, 29.jūlijā.