U-16 izlases basketbolistes ar zaudējumu sāk Eiropas čempionāta otro grupu kārtu

Latvijas U-16 izlases basketbolistes pirmdien Portugālē ar 51:52 zaudēja Francijas vienaudzēm pirmajā spēlē Eiropas čempionāta otrajā grupas kārtā, liecina organizatoru informācija. Grupas kārtas turpinājumā latvietēm paredzētas vēl divas spēles, un izredzes uz dalību ceturtdaļfinālā vēl nav zudušas.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 18 punktiem bija Aleksa Gulbe, bet 10 punktus pievienoja Kecija Salceviča. Nepilnas septiņas minūtes pirms spēles beigām latvietēm bija septiņu punktu deficīts (43:50), taču komanda pēdējās minūtes sākumā pārņēma vadību (51:50), tiesa, uzvaras grozu guva francūzietes.

Galvenās treneres Līgas Alilujevas vadītās Latvijas kadetes otrās kārtas grupā vēl spēlēs otrdien pret Beļģiju un trešdien pret Vāciju. Otro grupu kārtu Latvijas kadetes sāka bez uzvarām, jo iepriekš zaudēja gan Ungārijai (69:86), gan Spānijai (54:68), bet vienīgo uzvaru guva pār anglietēm (77:45), kas tālāk par pirmo grupu kārtu netika.

Otrajā grupu kārtā komandas cīnās par vietu ceturtdaļfinālā. Vienības, kas no otrās grupu kārtas ceturtdaļfinālā netiks, turpinās spēles par 9.vietu. Čempionāta trīs vājākās komandas izkritīs uz B divīziju.