U-16 basketbolisti noslēdz Eiropas čempionātu 8. vietā; meitenes uzvar serbietes

Latvijas U-16 puišu basketbola izlase sestdien Serbijā notiekošajā Eiropas čempionāta spēlē par septīto vietu ar 82:61 piekāpās Lietuvas vienaudžiem, savukārt Latvijas U-16 basketbolistes Lietuvā kontinenta čempionāta apakšgrupu kārtas otrajā spēlē ar 76:47 pārliecinoši uzvarēja Serbijas vienaudzes.

Puiši spēli Serbijā pret kaimiņiem lietuviešiem iesāka diezgan mierīgi, pirmo ceturtdaļu noslēdzot iedzinējos (16:22). Otrajā ceturtdaļā jau situācija kļuva cerīgāka (14:12), kas ļāva doties pārtraukumā vien ar četru punktu deficītu. Pēc pārtraukuma lietuviešu dominance turpinājās – noslēdzoties trešajam spēles ceturksnim, latviešiem cerības atspēlēties saruka līdz minimumam (13:21). Un arī pēdējā ceturtdaļā puiši tikai palielināja deficītu (27:18).

Latvijas izlasē Rodijs Mačoha sameta 13 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, bet Toms Skuja un Kārlis Daga-Krūmiņš guva katrs pa 11 punktiem. Savukārt Lietuvas U-16 izlasē ar 16 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām zem groziem pārliecinoši rezultatīvākais bija Edgars Preibis.

Kadeti turnīru iesāka ar uzvaru pār Nīderlandi (77:69), turpinājumā piekāpās serbiem (60:95), bet grupu kārtu noslēdza ar zaudējumu Spānijai (71:87), finišējot trešajā vietā. Astotdaļfinālā puiši veica jaudīgu atspēlēšanos, uzvarot Izraēlas vienaudžus ar 85:81, bet ceturtdaļfinālā zaudēja Turcijai ar 63:92. Pusfinālā par piekto līdz astoto vietu Latvijas kadeti atzina Grieķijas pārākumu ar 64:73.

Meitenes dueli Kauņā pret serbu vienaudzēm iesāka ļoti apņēmīgi, un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 14 punktu pārsvaru (21:7). Otrajā ceturtdaļā latvietes turpināja dominēt, taču vairs ne ar tik graujošu pārsvaru (19:16), dodoties pārtraukumā ar 17 punktu pārsvaru. Otro puslaiku latvietes ar serbietēm spēlēja jau daudz līdzvērtīgāk, trešajā trešdaļā gūstot minimālu pārsvaru (16:15). Bet spēles noslēdzošo nogriezni jau aizvadīja ar pamatīgu pārsvaru (76:47), izcīnot pārliecinošu uzvaru šajā spēlē.

Latvijas U-16 izlasē rezultatīvākā bija Elizabete Bulāne ar 14 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, bet Vanesa Jasa izcēlās ar desmit punktiem, kamēr Kristiāna Koltone pievienoja deviņus punktus. Savukārt Serbijas kadešu rindās rezultatīvākā ar deviņiem punktiem bija Sāra Opačiča.

“Nostrādāja plāns aizsardzībā un, kā jau gaidījām mūsu diktēto tempu serbietes spēja izturēt tikai epizodiski. Cīņasspars bija līmenī, kontrolējām spēli gandrīz visas 40 minūtes. Jūtams, ka noderējusi mācība, ko saņēmām pēdējā pārbaudes spēlē ar Lietuvu – gari atslābuma brīži vairs netiek pieļauti. Jā, 2. ceturtdaļas sākumā mazliet iekritām uz presingu un trešajā bija daži nepareizi lēmumi, bet pēc dažām spēlētāju maiņām uzreiz tikām atpakaļ,” Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapā citēts Latvijas U-16 meiteņu izlases galvenais treneris Matīss Rožlapa.

Viņš arī piebildis: “Eiforijas nav, bet zinām savu spēku un gatavosimies nākamajai cīņai. Nīderlandes komanda arī nav ļoti ātra un fiziski ir vājāka par serbietēm. Atpūtīsimies un būsim gatavi.”

Kadetes čempionātu iesāka ar kapitulāciju Spānijas vienaudzēm, piekāpjoties ar rezultātu 66:96. Vēl meitenēm apakšgrupu kārtā priekšā spēle ar Nīderlandi, kas notiks svētdien. Astotdaļfinālā B apakšgrupas komandas tiksies ar A grupas vienībām, kurās ir Francijas, Turcijas, Beļģijas un Čehijas vienaudzēs. Uzvarētājas turpinās cīņu par 1.-8.vietu, bet zaudētājas par 9.-16.vietu.