U-16 basketbolisti Eiropas čempionāta astotdaļfinālā izrauj uzvaru pār Izraēlu

Latvijas U-16 basketbola izlase Serbijā notiekošā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā izrāva uzvaru ar 85:81 pār Izraēlas vienaudžiem un turpinās cīņu par medaļām, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts ar galvenā trenera komentāru)

Kadeti jau no paša spēles sākuma nonāca iedzinēju lomā, un, tikai pateicoties lieliski aizvadītai pēdējai spēles ceturtdaļai, izvirzījās vadībā un noslēdza spēli ar četru punktu pārsvaru.

Latvijas izlases sastāvā ar rezultativitāati izcēlās Toms Skuja, sametot 16 punktus, 15 pievienoja Kārlis Daga-Krūmiņš, bet 14 punkti Kristiana Šulca rēķinā.

“Pirmajās trijās ceturtdaļās aizsardzībā spēlējām tā, kā nedrīkstējām – pārāk tuvu spēlētājiem, kuriem bija bumba, nepalīdzējām viens otram. Tikai pēdējās desmit minūtēs izdevās izpildīt spēles plānu. Ļāvām izraēliešu saspēles vadītājam ilgi driblēt, bijām pacietīgāki. Izmantojām dažādus taktiskos variantus, līdz atradās tie, kas nostrādāja vislabāk.

Uzbrukumā lielu problēmu it kā nebija arī pirmajās ceturtdaļās. Centāmies spēlēt ātri un varbūt tāpēc dažās situācijās kaut ko sasteidzām, pieļaujot muļķīgas kļūdas. Tomēr kopumā bija labs balanss starp tālajiem metieniem un agresivitāti soda laukumā. Divpunktnieku statistika nav izcila, toties sapelnījām ļoti daudz soda metienus. Un pēdējā ceturtdaļā ļoti mērķtiecīgi nospēlējām uz pretinieku vājajām vietām,” Latvijas Basketbola savienības mājaslapā citēts U-16 izlases galvenais treneris Mārtiņš Gulbis.

Viņš arī pauda, ka liela nozīme ir bijusi tam, ka izlasei atkal pievienojies Krišs Helmanis: “Mums pēc divu spēļu pārtraukuma atkal bija pievienojies Krišs Helmanis. Kad pirmās spēles izskaņā viņš savainoja potīti, uzreiz nolēmām Krišu pietaupīt. Šodien viņa loma bija ļoti liela. Varbūt spēles sākumā  viņš vēl nebija īsti iespēlējies, bet beigās Helmanis bija viens no atslēgas spēlētājiem. Statistika nemelo – kad Krišs bija laukumā, mēs guvām par 33 punktiem vairāk, nekā pretinieki.”

Latvijas kadetiem tagad priekšā cīņa ceturtdaļfinālā, kurā būs jāspēlē ar Turcijas un Gruzijas astotdaļfināla spēles uzvarētājiem.

Jau ziņots, ka grupu turnīru kadeti iesāka ar uzvaru pār Nīderlandi (77:69), bet pēc tam piekāpās serbiem (60:85). Apakšgrupu turnīra noslēgumā zaudējums arī Spānijas vienaudžiem ar 71:87.