Piespēle

Ātrslidošana: vai tā turpina pastāvēt arvien Latvijā?

Piespēle

Sporta politika Latvijā: problēmjautājumi nemainās gadiem

“TTT Rīga” atkal atgriezusies basketbola laukumā

«TTT Rīga» treneris Gulbis: Ambīcijas nevar būt mazākas par uzvaru katrā spēlē

"TTT Rīga" pērnvasar bija pussoli no pazušanas nebūtībā, tomēr juridiskās lietas izdevās pēdējā brīdī sakārtot, un basketbolistes septembra beigās aizvadīja pirmo treniņu. Vienības galvenais treneris Mārtiņš Gulbis sarunā Latvijas Radio pastāstīja, ka pēc juku laika komanda ir pieņēmusies spēkā, bet respekts pretinieču acīs būs jāatgūst, cīnoties par uzvaru katrā spēlē. 

Komandai šogad jārēķinās ar lieliem izaicinājumiem, ņemot vērā, cik vēlu "TTT Rīga" sāka gatavoties sezonai, atzina Gulbis. Viņš uzsvēra, ka ir liels gods strādāt komandā, kas iemantojusi īpašu vietu basketbola vēsturē, un "TTT Rīga" ambīcijas nevar būt mazākas par uzvaru katrā spēlē.

Gulbim ir grūti pieņemt, ka kādā brīdī sezonas sākumā un vidusdaļā komanda likumsakarīgi nebija konkurētspējīga. Iepriekšējās divās sezonās treneris sajuta, ka viņa vadīto "TTT Rīga" pretinieces allaž ļoti respektē, un tas bija nopelnīts ar sniegumu Eirolīgas spēlēs. 

"Šogad mēs to respektu esam zaudējuši, bet es ceru, ka mēs to atgūsim un būsim tur, kur mums jābūt," paskaidroja Gulbis.

Lai arī kopš gadumijas "TTT Rīga" pievienojās Vanesa Jasa, Ilze Jākobsone un ASV viesspēlētāja Dekija Koena, tas nenozīmē, ka tādēļ uzreiz uzlabojas komandas sniegums,

uzsvēra Gulbis. Pēc sastāva sakomplektēšanas ir vajadzīgs laiks, lai komanda atgūtu spēku.

Turklāt Jasai un Jākobsonei pirms pievienošanās "TTT Rīga" trūka spēļu prakses, un arī amerikāniete pēdējo spēli aizvadīja decembrī. Tādēļ komandai kopā jātrenējas, lai spēlētājas saprastu savas lomas un labāko prasmju pielietošanu. 

Sieviešu basketbolā nokomplektēt komandu septembra otrajā pusē ir praktiski neiespējami, jo spēlētāju tirgus sākas jau pavasara sākumā, uzsvēra Gulbis. Treneris atzina, ka "TTT Rīga" rudenī neatlika varianti un tika piesaistītas basketbolistes, kas vēl bija pieejamas. Kluba vadība vienojās arī ar Guntu Baško, ka pieredzējusī basketboliste karjerā 25. profesionālo sezonu vēl paliks "TTT Rīga" sastāvā. 

Gulbis priecājas par Jasas atgriešanos "TTT Rīga" rindās, un treneris piebilda, ka jaunajām spēlētājām tas ir atgādinājums, ka ne vienmēr pārcelšanās uz ārzemju klubu nozīmē pozitīvu pavērsienu. 

Sezonas sākums ar jauniešu sastāvu Gulbim izvērtās par pamatīgu pārbaudījumu.

Ja 16 gadus veca meitene kļūst par pamata saspēles vadītāju un komandai ir 25 kļūdas spēlē, trenerim tas ir milzīgs izaicinājums, sacīja Gulbis. Viņš pieņēma situāciju, ka gribētā progresa vietā ir jāsper pāris soļi atpakaļ, bet ne brīdi nedomāja, vai pašam vispār ir vajadzīgs turpināt darbu tik izaicinošā brīdī. 

Gulbis rēķinās, ka sezona būs smaga un būs jāiet soli pa solim. Viņš gan labprāt sagaidītu situāciju, ka maijā jau būtu zināmas 5–6 spēlētājas, ar kurām komanda varētu rēķināties nākamajā sezonā.

Savukārt "TTT Rīga" ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs paskaidroja, ka pirms sezonas klubs bija iestrēdzis birokrātijas ritenī un tas liedza laicīgi pabeigt visus procesus, lai komanda arī šosezon spēlētu Eirolīgā. Toties finanšu situācija "TTT Rīga" ir attīstījusies ļoti pozitīvi.

Ja sākotnēji klubā zināja, ka sezonā var rēķināties 200 000 eiro budžetu, tad pēc visu solījumu turēšanas "TTT Rīga" rocība pat mazliet pārsniegs 300 000 eiro,

pastāstīja Štālbergs.

Komanda atkal tiek veidota no nulles, kas trenerim rada lielas galvassāpes, taču klubā citi jautājumi sarunās ir veiksmīgi atrisināti, paskaidroja Štālbergs. Viņš saskata, ka "TTT Rīga" zīmols arvien uzrunā uzņēmējus, bet daudz lielāka interese ir par komandu, kas spēlē Eirolīgā, jo tas piesaista lielāku mediju uzmanību un nodrošina publicitāti. 

"TTT Rīga" mērķis sezonā ir uzvara Latvijas čempionātā, lai jau nākamsezon atgrieztos Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti