«TTT Rīga» piedzīvo zaudējumu Eirolīgas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē

Latvijas basketbola klubs "TTT Rīga" otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pirmajā ceturtdaļfināla spēlē ar 56:77 (13:19, 14:17, 14:22, 15:19) viesos piekāpās Stambulas "Fenerbahce" vienībai.

Rīdziniecēm šo spēli vajadzēja aizvadīt savā laukumā, taču pirmās divas spēles 8. un 10. martā notiks "Metro Energy sports" zālē Stambulā. Ja sērijā līdz divām uzvarām būs nepieciešama trešā spēle, tā notiks 16. martā.

"TTT Rīga" rindās rezultatīvā kā ar 17 punktiem bija Džesmīna Tomasa, kamēr mājiniecēm 18 punktus guva Keila Makbraida, bet 17 – Satū Sabajī.

"TTT Rīga" ar izcīnītām sešām uzvarām 14 spēlēs Eirolīgas A grupā ieņēma piekto vietu, un sezona tai bija jāturpina FIBA Eirokausā. Taču pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā FIBA apturēja Krievijas komandu dalību turnīrā, Latvijas komandai pakāpjoties uz ceturto vietu.

Stambulas klubs pārliecinoši uzvarēja B grupā, izcīnot 11 uzvaras 14 spēlēs.

"Rimi" Olimpiskā centra zāle Rīgā mājas spēles dienā bija aizņemta, un "TTT Rīga" piekrita "Fenerbahce" piedāvājumam aizvadīt divas spēles Stambulā, apmaksājot rīdziniecēm visus nepieciešamos izdevumus, ieskaitot tiesnešu ceļošanu un dzīvošanu pilsētā.

"Fenerbahce" pēdējo zaudējumu Eirolīgas B grupā cieta novembra sākumā, kad izbraukumā ar 60:64 piekāpās Kitijas Laksas pārstāvētajai Skio "Famila" no Itālijas. Pēdējā grupas spēlē Turcijas klubs itālietēm savā laukumā revanšējās ar 82:65.

Šosezon komandas nav tikušās, bet abās iepriekšējās spēlēs Rīgas klubam veiksmīgākajā 2018./2019. gada sezonā grupā ar 68:64 mājās un ar 62:61 viesos pārākas bija rīdzinieces.

Vienu reizi "TTT Rīga" šī turnīra ceturtdaļfinālā jau ir spēlējusi 2018./2019. gada sezonā, kad divās cīņās piekāpās nākamajām čempionēm – Krievijas klubam Jekaterinburgas UGMK. Savukārt oriģinālā Rīgas TTT joprojām ir turnīra rekordiste ar 18 uzvarām Eiropas spēcīgāko klubu turnīrā.

Citos ceturtdaļfināla pāros tiekas Latas BLMA no Francijas ar "Sopron" no Ungārijas, Prāgas ZVVZ USK no Čehijas ar Skio "Famila" no Itālijas, kā arī Spānijas komandas Salamankas "Perfumerias Avenida" un Žironas "Spar", kuras savu pirmo spēli aizvadīs dienu vēlāk – trešdien.

Par čempionēm pagājušajā sezonā kļuva Jekaterinburgas UGMK, finālā uzvarot Salamankas "Perfumerias Avenida".