«TTT Rīga» pēdējā pārbaudes spēlē piedzīvo pirmo zaudējumu

“TTT Rīga” basketbolistes pārbaudes spēlē Polijā piektdien ar 73:66 uzveica Gundara Vētras trenēto Gdiņas vienību  “Arka”, bet sestdien piedzīvoja zaudējumu ar 78:80informē basketbola kluba “TTT Rīga” preses sekretārs Kārlis Ozols.

(Papildināts ar sestdienas spēles rezuoltātu un Mārtiņa Zībarta komentāru)

Polijā notiekošajā turnīrā “TTT Rīga” aizvadīja pārbaudes spēles pret vietējo Gdiņas “Arka” komandu, kuru vada Gundars Vētra. Šajā Polijas vienībā agrāk spēlējušas vairākas latviešu basketbolistes – Ilze Ose Hlebovicka, Elīna Dikeulaku un Kristīne Vītola.

Piektdienas spēles pirmajā ceturtdaļā “”TTT meitenes dominēja, pēc pirmajām desmit minūtēm iegūstot 14 punktu pārsvaru – 23:9. Pārsvars, dodoties puslaiku pārtraukumā, saruka līdz +4. Turpinājumā rīdzinieces spēja zaudēto pārsvaru atgūt un spēli uzvarēt ar 73:66. Pēdējā ceturtdaļā abas komandas kopā sameta 47 punktus.

“TTT izcēlās ar izcilu tālmetienu precizitāti, trāpot 9 no 19 (47,4%) trejačiem, bet ar divpunku metieniem tik labi negāja – iemesti 19 no 47 (40,4%). Apmēram 30 minūtes laukumā atradās ārzemnieces Lineja Hārpere, Megana Hafa un Binta Drameha, kā arī komandas kapteine šajā spēlē Kate Krēsliņa.

Nedaudz līdz “triple-double” pietrūka saspēles vadītājai Hārperei, kura guva 11 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas (labākais rādītājs komandā) un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākā “”TTT sastāvā ar 17 punktiem bija Zviedrijas izlases spēlētāja Drameha. Savukārt Krēsliņa iemeta 4 no 7 tālmetieniem, gūstot 16 punktus.

Tikmēr sestdienas mačā pirmajā ceturtdaļā "TTT" uzvarēja ar četru punktu pārsvaru, bet nākamajā pārākas bija mājinieces, Gdiņas klubam izvirzoties vadībā  - 46:35. Arī otrajā puslaikā gan "TTT", gan “Arka” uzvarēja pa ceturtdaļai, bet, ja piektdien pārāka bija Mārtiņa Zībarta vadītā komanda, tad sestdien uzvaru izcīnīja Gundara Vētras vadītais klubs – 80:72.

Gandrīz 32 minūtes laukumā pavadīja NCAA spēlējusī un šopavasar WNBA draftētā Megana Hafa. Amerikāniete realizēja piecus no sešiem tālmetieniem, gūstot 30 punktus un izcīnot septiņas atlēkušās bumbas. Ar daudzpusīgu sniegumu izcēlās Karlīne Pilābere – septiņi punkti, 13 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles.

“TTT Rīga” komandas galvenais treneris Mārtiņš Zībarts pēc mača sacīja: “Abas spēles ir vērtīgas, kur daudz var analizēt. Viss, ko Polijā redzējām, ir labs materiāls pie kā strādāt treniņos, lai līdz oficiālājām spēlēm varētu izlabot lietas, kas nesanāca. (Mačos pret “Arka”)  iestājās kritums, pēc tam labs periods un atkal - kritums."

"Abās spēlēs pret Gdiņu tā bija. Komanda, kurai bija lielāks kritums, zaudēja,” analizēja treneris, piebilzdams:  “Pārbaudes spēle nākamnedēļ pagaidām vēl nav sarunāta.” Pirmo oficiālo spēli “TTT Rīga” aizvadīs 5. oktobrī izbraukumā pret “Kibirkštis” Latvijas, Igaunijas, Lietuvas līgā. Savukārt Eirolīgas sezona tiks atklāta 16. oktobrī "Elektrum Olimpiskajā centrā" pret Čehijas čempionēm Prāgas “USK”.

Pirms sestdienas “TTT Rīga” basketbolistes uzvarēja visās septiņās pārbaudes spēlēs – divreiz pret Minskas “Tsmoki”, Minskas “Horizont”, Krasnojarskas “Enisey” un vienreiz pret Gdiņas “Arka”.