«TTT Rīga» otrajā mačā sieviešu basketbola Eirolīgā piedzīvo zaudējumu Beļģijā

Latvijas vadošā sieviešu basketbola komanda "TTT Rīga" trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē Brenā piedzīvoja otro zaudējumu divos mačos šosezon. "TTT Rīga" Beļģijas čempionēm Brenas "Etixx Mithra Castors" zaudēja ar 71:76.

Rezultatīvākā Rīgas kluba rindās ar 16 punktiem bija Binta Drameha, pa 12 punktiem Katei Krēsliņai un Meganai Hafai, kurai "double-double" ar 18 atlēkušajām bumbām. Vēl desmit punkti un septiņas rezultatīvas piespēles Linnejas Hārperes kontā. Mājinieču rindās 24 punktus guva Šakvīdija Volesa, bet "double-double" Selestei Treihanai-Deivisai - pa 13 punktiem un atlēkušajām bumbām.

Spēle sākās ar mājinieces Volesas solo - divi precīzi divpunktu metieni un viens trīspunktnieks mājiniecēm deva 11:5 pārsvaru. Ar kolektīvām pūlēm "TTT Rīga" izdevās rezultātā tuvoties, Karlīnei Pilāberei ar trīspunktu metienu rezultātu izlīdzinot - 15:15, bet ceturtdaļas pēdējā minūtē ar Krēsliņas diviem realizētiem soda metieniem pirmoreiz izvirzoties vadībā - 20:18.

Otrajā ceturtdaļā gandrīz visu laiku vadībā bija Latvijas komanda, pēc Dramehas metiena panākot 37:29, taču tālāk aizbēgt neizdevās. Ceturtdaļas beigās rīdzinieces jau bija panāktas, taču puslaiks beidzās ar 43:39 "TTT Rīga" labā.

Spēles ritējums mainījās trešās ceturtdaļas vidū, vadībā izvirzoties mājiniecēm. "TTT Rīga" basketbolistes nevajadzīgi steidzās atspēlēties, kas noveda pie neprecīziem metieniem un nevajadzīgām kļūdām. Tikmēr pretinieču rindās punktus krāja Vollesa, kura nedarīja neko lieku, bet pēc dribla katrā puslīdz brīvā pozīcijā meta bumbu grozā.

Pēc diviem Krēsliņas soda metieniem izdevās izvirzīties vadībā ar 66:65, taču viņa arī izšķiroši kļūdījās piespēlē, kad rezultāts bija 71:74. Meistarīgāk spēles beigas aizvadīja "Etixx Mithra Castors" basketbolistes, svinot panākumu ar 76:71.

Abas komandas Eirolīgas sezonu sāka ar zaudējumiem savās mājās. Rīdzinieces ar 66:73 piekāpās Čehijas čempionēm Prāgas ZVVZ USK, bet beļģietes ar 79:87 atzina iepriekšējās sezonas Eirolīgas čempiones Jekaterinburgas UGMK pārākumu.

A apakšgrupā pa vienai uzvarai pirms šīs kārtas bija ZVVZ USK, UGMK, Orenburgas "Nadežda", kā arī Anetes Šteinbergas un Lauras Melderes pārstāvētajai Venēcijas "Umana Reyer" komandai, bet pa zaudējuma ir "TTT Rīga", "Etixx Mithra Castors", Buržas "Tango" un "Čukurova" vienībām.

Beļģijas klubs Eirolīgā spēlē trešo gadu pēc kārtas. Pagājušajā sezonā komanda grupu turnīrā izcīnīja tikai vienu uzvaru 14 spēlēs, bet 2017./2018.gada sezonā bilance bija nedaudz labāka - trīs uzvaras un 11 zaudējumi . Tomēr no pēdējās vietas grupā "bebriem" neizdevās izsprukt. Labākā sezona spēcīgākajā klubu turnīrā Eiropā bija 2015./2016.gadā, kad 14 spēlēs tika izcīnītas piecas uzvaras.

Beļģijas čempionēm nav izdevies iekļūt Eirolīgas izslēgšanas spēlēs. Tiesa, ambiciozais klubs šovasar veicis pamatīgu rekonstrukciju, nomainot sešas no astoņām leģionārēm. Kluba sastāvā ir basketbolistes no astoņām dažādām valstīm - Francijas, Spānijas, ASV, Nīderlandes, Lietuvas, Lielbritānijas, Ukrainas un, protams, arī Beļģijas.

Šo komandu savulaik trenējis arī Ainars Zvirgzdiņš. Jūrmalnieks pie kluba stūres atradās divarpus sezonas - no 2014. gada vasaras līdz 2015.gada pavasarim un no 2017.gada 7.janvāra līdz 2018.gada 25.aprīlim. Zvirgzdiņa vadībā "bebri" Beļģijas čempionātā izcīnīja 76 uzvaras pēc kārtas (attiecīgi 28-0, 16-0 un 32-0), līgas titulu izcīnot trīs reizes (2015., 2017., 2018.), bet Beļģijas kausu - divas reizes (2015., 2017.).

Beļģijas superklubā spēlējušas arī vairākas Latvijas basketbolistes - Anete Šteinberga (2013.-2015. un 2017.-2018.), Zane Eglīte, Anita Teilāne, Dita Rozenberga un Ance Aizsila. Šobrīd par kluba fizioterapeiti strādā latviete Karlīna Brīdaga.

"TTT Rīga" basketbolistes pagājušajā sezonā pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas sasniedza Eiropas labāko astoņnieku.