«TTT Rīga» Latvijas vadošo basketbola komandu duelī sakauj «Liepājas papīru/LSSS»

Valsts čempione sieviešu basketbolā "TTT Rīga" sestdien Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta spēlē savā laukumā ar 82:38 sagrāva "Liepājas papīru"/LSSS.

Rīdziniecēm 15 punktus iemeta Gunta Baško, kamēr 14 punktus iemeta Kate Krēsliņa un amerikāņu uzbrucēja Elija Malota. Savukārt liepājnieču rindās rezultatīvākā ar deviņiem punktiem bija Paula Kļeščova.

Vēl pirmajā puslaikā starp abām komandām bija vērojama daudz maz līdzvērtīga spēle, "TTT Rīgai" lielajā pārtraukumā dodoties tikai ar deviņu punktu vadību (38:29). Tomēr otrajā puslaikā rīdzinieces aizsardzībā spēlēja lieliski, ļaujot pretiniecēm kopumā iemest tikai deviņus punktus.

Vēl vienā spēcīgākās divīzijas mačā RSU izbraukumā ar 80:52 uzvarēja "Latvijas Universitāti" (LU).

Viesu komandas rindās 18 punktus iemeta Anna Buša, bet 16 punktus, 12 atlēkušās bumbas un astoņas rezultatīvas piespēles pievienoja Kristīne Silarāja. Savukārt LU vienību no zaudējuma neglāba Ievas Stefanijas Jundases 20 punkti un 15 atlēkušās bumbas, kamēr Marita Puļļa pievienoja 11 punktus.

Uzvaru šīs divīzijas ietvaros sestdien izcīnīja arī "TTT Rīga-Juniores", kas viesos ar 66:63 uzvarēja "Tallinas Universitāti". Latvijas komandas rindās 15 punktus guva Māra Mote, bet 14 punkti un 19 atlēkušās bumbas Janetai Rozentālei.

Lai arī pirmajā puslaikā "Tallinas Universitāte" vairākkārt ieguva arī desmit punktu pārsvaru, līdz lielajam pārtraukumam "TTT Rīga-Juniores" samazināja deficītu vairs tikai līdz četriem punktiem (29:33). Otrajā puslaikā rīdziniecēm izdevās pārņem iniciatīvu un noslēdzošajās minūtēs izvirzīties vadībā ar 60:48. Pārsvaru Latvijas komanda nosargāja un izcīnīja uzvaru.

Apvienotā čempionāta spēcīgākajā divīzijā līderei "TTT Rīga" ir 20 uzvaras 20 spēlēs, un tai regulārais turnīrs ir beidzies. Ar 19 panākumiem 26 mačos seko "Liepājas papīrs"/LSSS vienība, kamēr 18 uzvaras 28 dueļos ir RSU komandai, kas regulāro turnīru nu ir noslēgusi.

Pie 14 uzvarām tikušas "TTT Rīga-Juniores" spēlētājas, seši panākumi ir "Tallinas Universitātes" komandai, bet "Latvijas Universitāte" cietusi 25 zaudējumus 25 cīņās.

Sestdien notika viens mačs arī pēc spēka otrajā jeb starptautiskajā divīzijā. Tajā pie trešās uzvaras sezonā tika Latvijas U-16 izlase, kas savā laukumā ar 54:49 uzveica Tallinas "G4S Noorteliiga".

Kadetēm 18 punktus iemeta Vanesa Jasa, bet 13 punkti Elizabetei Bulānei.

Šeit kopvērtējuma vadībā ar 19 uzvarām 21 mačos ir "Tartu Universitāte"/"Kalev", kas jau garantējusi pirmo vietu, bet 14 uzvaras ir "Daugavpils Universitātei".

Desmit uzvaras 20 spēlēs guvušas "Liepājas Sporta spēļu skola", Tallinas "G4S Noorteliiga" komanda savākusi deviņas uzvaras 19 dueļos, bet Latvijas U-17 izlases basketbolistēm ir desmit panākumi 21 cīņā, kopvērtējumā esot saspringtai situācijai.

"Saldus"/"Sporta skola" spēlētājas mačus kā uzvarētājas noslēgušas piecas reizes, bet pie trim panākumiem tikusi Latvijas U-16 izlase.

Katra vienība regulārajā sezonā aizvadīs pa 24 spēlēm.

Šajā sezonā apvienotajā čempionātā komandas sadalītas divās divīzijās, lai nodrošinātu vairāk līdzvērtīgu spēļu. Elites divīzijā tiks izspēlēts sešu apļu turnīrs, bet "TTT Rīga" ar katru komandu spēlēs pa četrām reizēm, kamēr starptautiskajā divīzijā būs četri apļi.

Sākotnēji bija plānots, ka pirms Ziemassvētkiem notiks apvienotā čempionāta kausa izcīņa, bet tas tika pārcelts uz nenoteiktu laiku, jo laicīgi netika izspēlētas pirmā posma spēles.

Sezonu noslēgs divi izslēgšanas turnīri. Finālčetrinieka turnīrā piedalīsies elites divīzijas trīs pirmo vietu ieguvējas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp elites grupas ceturtās vietas ieguvējām un starptautiskās divīzijas uzvarētājām. Savukārt Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas komandas - četras labākās valsts komandas no elites divīzijas, labākā valsts komandas starptautiskajā divīzijā, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp piekto Latvijas komandu elites divīzijā un otro labāko no mūsu valsts komandām starptautiskajā divīzijā.