«TTT Rīga» Eirokausa astotdaļfināla spēlē smagi zaudē Turcijā

"TTT Rīga" basketbolistes pirmajā spēlē Eirokausa izcīņas astotdaļfinālā ceturtdien Turcijā ar 70:88 zaudēja vietējam "Mersin", un Latvijas čempionēm būs jācer uz pienācīgu revanšu pēc nedēļas pašu mājās, liecina organizatoru informācija. Ceturtdaļfinālā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

Galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadītajā Latvijas komandā rezultatīvākā ar 26 punktiem bija Ieva Krastiņa, savukārt 21 punktu pievienoja Gunta Baško-Melnbārde. Turcijā "TTT Rīga" bija bez pamatsastāva saspēles vadītājas Šeilani Pedijas. Uzvarētājām ar 24 punktu guvumu izcēlās Kristala Tomasa.

"TTT Rīga" vadībā pabija tikai spēles pirmajās minūtēs, bet puslaika noslēgumā "Mersin" nodrošināja 13 punktu pārsvaru (48:35). Viešņas trešajā ceturksnī vairākkārt samazināja rezultāta starpību līdz viencipara skaitlim, tomēr pēdējā ceturtdaļā Turcijas komanda darbojās pārliecinošāk un nodrošināja sev komfortablāku pārsvaru pirms atbildes spēles.

Astotdaļfināla atbildes maču "TTT Rīga" mājās aizvadīs 11.janvārī.

Eirokausa regulārajā turnīrā 40 komandas bija sadalītas desmit grupās pa četrām vienībām katrā. Līdz novembra beigām risinājās grupu kārtas spēles, kuru noslēgumā astoņas labākās komandas, tostarp "TTT Rīga", uzreiz iekļuva izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, bet vēl 16 klubi astoņos izslēgšanas pāros sacentās pirmajā kārtā.