«TTT Rīga» dramatiskā spēlē uzvar Ceglēdas EEK komandu, bet netiek FIBA Eirokausa astotdaļfinālā

Latvijas spēcīgākais sieviešu basketbola klubs "TTT Rīga" ceturtdien savā laukumā ar 61:57 (12:21, 18:9, 10:17, 21:10) uzvarēja Ungārijas komandu Ceglēdas EEK, taču ar to bija par maz, lai iekļūtu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa izcīņas astotdaļfinālā.

Rīdziniecēm bija nepieciešama uzvara ar astoņu punktu pārsvaru, jo pirmajā spēlē pirms nedēļas viesos viņas zaudēja ar 66:73. Līdz ar to divu spēļu summā Latvijas čempiones cieta neveiksmi ar 127:130, beidzot savu līdzdalību šajā turnīrā.

"TTT Rīga" spēli sāka slikti, ceturtās minūtes sākumā nonākot iedzinējos ar 0:8, un arī turpinājumā labākas bija EEK komandas basketbolistes, kuras pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 21:12 savā labā. Tomēr turpinājumā laukuma saimnieces atguvās, pirmā puslaika pēdējās piecās minūtēs atspēlējot 12 punktu deficītu un panākot izlīdzinājumu 30:30.

Savukārt otrā puslaika sākumā "TTT Rīga" ieguva nelielu pārsvaru (35:33), taču pēc tam atkal iniciatīva piederēja viešņām, kuras pirms pēdējā spēles nogriežņa panāca sev komfortablo 47:40.

Spēles beigu daļa bija ļoti saspringta, jo rīdzinieces noslēdzošo ceturtdaļu sāka ar septiņiem punktiem pēc kārtas, panākot izlīdzinājumu 47:47. Mazrezultatīvajā noslēgumā "TTT Rīga" 77 sekundes pirms pamatlaika beigām ieguva daudzsološo četru punktu pārsvaru 54:50, tomēr beigās panākt kaut vai izlīdzinājumu divu spēļu summā neizdevās, jo pretinieces veiksmīgi meta soda metienus.

"TTT Rīga" rindās rezultatīvākā šajā mačā bija Aiša Sazerlenda, kura guva 17 punktus, kamēr Sidnija Kārtere iemeta 16, bet Gunta Baško-Melnbārde 13 punktus. Savukārt viešņām ar 19 punktiem izcēlās Maja Skoriča.

Pirmajā šo komandu mačā, kas norisinājās pirms nedēļas, "TTT Rīga" basketbolistes Ungārijā neprata nosargāt 13 punktu pārsvaru un cieta neveiksmi ar 66:73.

Astotdaļfinālā "EEK komandai pretī stāsies Francijas klubs "Carolo Basket" vai Košices "Good Angels" no Slovākijas, bet pēc šīs fāzes Eirokausā iesaistīsies arī Eirolīgā neveiksmīgāk nospēlējušās vienības.

Pirms tam apakšgrupu turnīrā "TTT Rīga" izcīnīja četras uzvaras sešās spēlēs, izcīnot stabilu otro vietu C apakšgrupā, kamēr tajā pirmo pozīciju ar sešiem panākumiem ieņēma latvietes Kristīnes Vītolas pārstāvētais Turcijas klubs Stambulas "Galatasaray", kas jau sasniedzis astotdaļfinālu.

Tikmēr Ceglēdas EEK basketbolistes arī tika pie četrām uzvarām sešās spēlēs un ierindojās A apakšgrupas otrajā pozīcijā.

Ceglēdas klubs pašlaik aizvada veiksmīgāko sezonu vēsturē. Eiropas kausa kvalifikācijā komanda divu spēļu summā ar 20 punktu pārsvaru uzvarēja Krasnojarskas "Jeņisej" no Krievijas, bet grupas turnīrā gan mājās, gan viesos pieveica slaveno Krievijas komandu Vidnojes "Sparta&K" un Lietuvas čempiones Kauņas "Hoptrans Sirenos".

Vietējā Ungārijas čempionātā Ceglēdas klubs pašlaik 13 spēlēs izcīnījis deviņas uzvaras un atrodas kopvērtējuma piektajā vietā.

No 1960. līdz 1982.gadam 18 reizes Eiropas čempionvienību kausu izcīnījušās un 1987.gadā Liliānas Ronketi Eiropas kausu ieguvušās TTT komandas mantinieces kopš neatkarības atgūšanas Eiropas klubu turnīros līdz 2011.gadam bija startējušas sešas reizes - pa reizei zemākā līmeņa Ronketi kausā (2002.gadā) un Eiropas kausa izcīņā (2007.gadā), kā arī četras reizes FIBA Eirolīgā (2008.-2011.gadā). Pēc ilgāka pārtraukuma "TTT Rīga" pērn atgriezās Eirokausā, kad vispirms pārvarēja kvalifikāciju, turpinājumā izkļuva arī no apakšgrupas un apstājās 1/16 finālā, kad piekāpās Itālijas komandai Venēcijas "Umana Reyer".

Šajā sezonā "TTT Rīga" komanda piesaistījusi pieredzējušo Guntu Baško-Melnbārdi, sastāvā saglabājusi amerikānieti Sidniju Kārteri un noslēgusi līgumu arī ar vēl vienu amerikānieti Aišu Sazerlendu.