Latvijas hokeja Virslīga. HK "Prizma" - HK "Dinaburga"

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

FIBA Eirolīga sievietēm. "TTT Rīga" - "Perfumerias Avenida"

«TTT Rīga» basketbolistes zaudē Spānijas čempionēm Eirolīgas spēlē ar labdarības akcentu

"TTT Rīga" basketbolistes trešdien mājās ar 51:71 zaudēja Spānijas klubam "Perfumerias Avenida" Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē, kur visus gūtos ienākumus mājinieces ziedos labdarības maratonam "Dod pieci!".

Laukuma saimniecēm rezultatīvākā bija 14 punktus guvusī Džasmina Tomasa, kura arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet Ieva Pulvere pievienoja 11 punktus, liecina rīkotāju informācija. Uzvarētājām 13 punktus iekrāja Keitija Lū Semjuelsone.

Spānijas čempionvienība veiksmīgāk darbojās cīņā pie groza, turpretim laukuma saimnieces mača sākumā turēja līdzi pretiniecēm ar ātrumu un aktivitāti aizsardzībā, nereti gan ar personisko piezīmju cenu. Pirmo ceturtdaļu "TTT Rīga" noslēdza ar četru punktu deficītu (20:24), taču neveiksmīgi atsāka spēli pēc pārtraukuma, nonākot iedzinējās ar -11 (20:31). Pretinieču izrāvienu izdevās apturēt, tomēr Spānijas komanda rezultatīvi uzbruka ar trīspunktu metieniem un puslaika noslēgumā bija vadībā ar 15 punktiem (43:28).

Trešajā ceturtdaļā jau skaidri izpaudās "Perfumerias Avenida" pārsvars, viešņām atrodot plaisas "TTT Rīgas" aizsardzībā, un piecās minūtēs Spānijas komanda pieaudzēja pārsvaru līdz 24 punktiem (56:32). Cīņas iznākums bija izšķirts un pēdējā ceturksnī atlika tikai noskaidrot beigu rezultātu, ļaujot savu varējumu pārbaudīt rezervistēm.

"TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Gulbis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka pretinieces uzvarēja pelnīti, tomēr, viņaprāt, tiesneši saskatīja neproporcionāli daudz pārkāpumu mājiniecēm.

Astoņu komandu A grupā "TTT Rīgas" rēķinā ir trīs uzvaras deviņās spēlēs, kas komandu ierindo 6.vietā. Pēc divu apļu izspēles grupas četras labākās komandas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, savukārt piektās un sestās vietas ieguvējas nonāks Eirokausa ceturtdaļfinālā.

Iesaistoties labdarības maratonā “Dod pieci”, arī Latvijas sieviešu basketbola čempionvienība pievērš uzmanību vides pieejamībai cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Maratonā saziedotos līdzekļus ar projekta partneru starpniecību novirzīs līdzcilvēku atbalstam, lai uzlabotu vides pieejamību ārpus publiskās infrastruktūras.