TTT Rīga basketbolistes

OHL. HK "Kurbads" - HK "Mogo"

Eirolīga sievietēm. "TTT Rīga" - Jekaterinburgas "UGMK"

«TTT Rīga» basketbolistes pret titula īpašniecēm UGMK gūst pirmo uzvaru Eirolīgā

Latvijas čempionvienība "TTT Rīga" trešdien mājās ar 89:81 uzveica grupas līderes un pašreizējās titula īpašnieces Krievijas kluba Jekaterinburgas UGMK basketbolistes Eirolīgas spēlē, liecina organizatoru informācija. Mājinieces turnīrā guva pirmo uzvaru piecās spēlēs, turpretim UGMK cieta pirmo neveiksmi.

"TTT Rīgai" rezultatīvākā ar 25 punktiem bija Binta Drameha, bet komandas jaunieguvums Marina Meibrija pievienoja 24 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Eiropā naudīgākajam sieviešu basketbola klubam Jekaterinburgas UGMK 19 punktus iekrāja Britnija Grainere.

Panākumu mājinieces guva, neraugoties uz galvenā trenera Mārtiņa Zībarta izraidīšanu no zāles par otro tehnisko piezīmi pāris minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām. Atlikušo spēles daļu komandu vadīja treneris Matīss Rožlapa.

Abas komandas vairākkārt pabija minimālā vadībā pirmajā ceturtdaļā, bet puslaika turpinājumā viešņām neizdevās nostiprināties vadībā, neraugoties uz favorītu lomu. Minūti pirms trešās ceturtdaļas beigām UGMK pirmoreiz ieguva septiņu punktu pārsvaru (70:63), ko mājinieces veiksmīgi likvidēja, un brīdī, kad līdz beigu svilpei bija atlikušas nepilnas trīs minūtes, Aija Klakocka izvirzīja "TTT Rīgu" vadībā (78:76). Uzvaru laukuma saimnieces izcīnīja pēdējā pusotrā minūtē ar 9:1 atrāvienu.

Klakocka pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā priecājās, ka komandai izdevās uzvarēt Eiropā spēcīgāko klubu. Trenera izraidīšana lika vēl vairāk koncentrēties, un komanda veiksmīgi tika galā ar sarežģīto uzdevumu, piebilda basketboliste.

Iespēja tikt pie otrās uzvaras Eirolīgas A apakšgrupā "TTT Rīgai" būs 4. decembrī Krievijā pret Orenburgas "Nadežda", kas vairotu komandas cerības tikt nākamajā turnīra kārtā.

Pēc divu apļu izspēles apakšgrupā četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 5. un 6.vietu ieguvējas sezonu turpinās Eirokausa ceturtdaļfinālā. Eirolīgas čempiones kļūs zināmas Četru finālā aprīļa otrajā pusē.