Fitness "Rīgas Pērle"

FIBA Eiropas kauss, "TTT Rīga" - "Gožova"

«TTT Rīga» basketbolistes pēdējā minūtē izcīna piekto uzvaru Eirokausa turnīrā

"TTT Rīga" basketbolistes ceturtdien mājās ar 86:85 pārspēja Polijas "Gorzow" un izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa grupā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas čempionvienībai jau iepriekš bija garantēta dalība izslēgšanas turnīrā, tomēr komandai ir iespēja uzreiz nodrošināt dalību otrajā kārtā.

Elija Malota uzvarētājām bija rezultatīvākā ar 27 punktiem, bet vēl viena amerikāniete Šeilani Pedija pievienoja 18 punktus. Polijas komandā pa 21 punktam guva Mia Spensere un Jūlija Ricikava.

Azanija Stjuarte ar trāpītu soda metienu 31 sekundi pirms spēles beigām panāca "TTT Rīgai" 86:65, un Polijas kluba basketbolistes savu iespēju uzbrukumā neizmantoja.

Mājinieces pirmajā ceturtdaļā trāpīja sešus tālmetienus, toties cīņā pie groza pārākas bija Polijas kluba spēlētājas, tādēļ drošākā vadībā nostiprināties neizdevās. Turklāt precizitāti no trīspunktu metienu līnijas apliecināja arī "Gorzow" basketboliste Jūlija Ricikava, un divas minūtes pirms puslaika beigām ar deviņiem punktiem priekšā jau bija viešņas (50:41).

Necik labāk pārsvara noturēšanā nesekmējās arī Polijas kluba spēlētājām, un trešajā ceturtdaļā vadībā vairākkārt pabija abas komandas. Ar četru punktu pārsvaru pēdējo ceturksni sāka "Gorzow" (68:64), tomēr laukuma saimnieces ar ciešāku aizsardzību pavērsa cīņas ritējumu sev par labu.

Galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadītā "TTT Rīga" iepriekš grupā divreiz uzvarēja Turcijas klubu Stambulas "Bešiktaš", kā arī pa reizei pārspēja Polijas "Gorzow" un Pireju "Olympiacos" no Grieķijas.

"TTT Rīga" ir četru komandu grupas līdere ar uzvarām visās spēlēs. Pēdējo spēli grupas kārtā Latvijas komanda aizvadīs pēc nedēļas mājās pret "Olympiacos", un šī mača uzvarētājas nodrošinās dalību uzreiz izslēgšanas otrajā kārtā.

Eirokausa turnīrā 40 komandas ir sadalītas desmit grupās pa četrām vienībām katrā. Līdz novembra beigām risināsies regulārās sezonas spēles, kuru noslēgumā astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, bet vēl 16 klubi astoņos izslēgšanas pāros sacentīsies pirmajā kārtā.

Pērnajā sezonā "TTT Rīga" Eirokausā aizkļuva līdz izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai, kurā zaudēja Ungārijas klubam Cegledas EEK.