«TTT Rīga» basketbolistes pēc pakaļdzīšanās Orenburgā zaudē Eirolīgas spēlē

Latvijas čempiones "TTT Rīga" basketbolistes trešdien Krievijā ar 61:69 zaudēja laukuma saimniecēm Orenburgas "Nadežda" Eirolīgas spēlē, liecina organizatoru informācija. Neveiksme mazināja Latvijas komandas cerības tikt nākamajā turnīra kārtā.

"TTT Rīgai" rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Marina Meibrija, bet 17 punktus pievienoja Binta Drameha. Galvenā trenera Georga Dikeulaka vadītajām uzvarētājām ar 16 punktu guvumu izcēlās Albina Raževa. Uz Krieviju devās pēc savainojuma dziedēšanas spēkus atgūstošā Kitija Laksa, tomēr spēlē viņa nepiedalījās.

Rīdziniecēm neveiksmīga izvērtās pirmā ceturtdaļa, ko komanda noslēdza ar 14 punktu deficītu (14:28). Toties teicamas pirmā puslaika beigas ļāva sadeldēt deficītu līdz -4 (33:37), bet trešās ceturtdaļas vidū Dramehas trāpīti divi soda metieni ļāva arī pārņemt vadību (42:41). Tomēr "Nadežda" basketbolistes atbildēja ar 13:0 izrāvienu un pēdējā pārtraukumā devās ar 10 punktu pārsvaru (56:46).

Vēl par sešiem punktiem mājinieces pārvaru pieaudzēja pēdējā ceturkšņa sākumā, kas gan cīņas iznākumu vēl neizšķīra. Nepilnas divas minūtes pirms beigu svilpes Meibrijas trāpīts trīspunktnieks samazināja deficītu līdz pieciem punktiem (59:64), tiesa, neko vairāk viešņas nepanāca.

Iepriekšējās piecās spēlēs "TTT Rīga" guva tikai vienu uzvaru, taču panākumu izcīnīja pret pašreizējām titula īpašniecēm Krievijas kluba Jekaterinburgas UGMK basketbolistēm. Pirmo apli grupas kārtā "TTT Rīga" noslēgs pēc nedēļas mājās, tiekoties ar pastarīti Itālijas klubu "Reyer Venezia".

Pēc divu apļu izspēles astoņu komandu apakšgrupā četras labākās vienības iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 5. un 6.vietu ieguvējas sezonu turpinās Eirokausa ceturtdaļfinālā. Eirolīgas čempiones kļūs zināmas Četru finālā aprīļa otrajā pusē.