«TTT Rīga» basketbolistes arī piektajā Eirolīgas spēlē piedzīvo zaudējumu

Latvijas sieviešu basketbola komanda "TTT Rīga", kura jau zaudējusi cerības iekļūt Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas "play-off" turnīrā, ceturtdien Itālijas pilsētā Skio pamatturnīra otrā apļa otrajā spēlē piekāpās vietējai "Familia" komandai, piedzīvojot jau piekto zaudējumu pēc kārtas. "TTT Rīga" viesos ar 68:78 piekāpās "Familia" vienībai.

Latvijas komandā ar 17 punktiem rezultatīvākā bija Kitija Laksa, 14 punktus un četras atlēkušās bumbas pievienoja Megana Hafa, bet vēl 11 punktus un piecas bumbas zem groziem nopelnīja Taisija Udodenko.

"Familia" rindās 17 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Natālijai Ačonvai, kamēr 14 punktus un septiņas bumbas zem groziem nopelnīja Sandrīne Grudā.

Spēles pirmās piecas minūtes aizritēja sīvā cīņā, nevienai no komandām nespējot iegūt ievērojamu pārsvaru. Ceturtdaļas vidū Laksas tālmetiens pirmo reizi panāca +4 (12:8), taču Dinija Pāvelsone brīdi vēlāk pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem. Turpinājumā veiksmīgāk grozam uzbruka mājinieces, spējot pietuvoties līdz -3 (15:18), bet pēc Kimas Mestdagas tālmetiena uz tablo bija neizšķirts 18:18. Ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti 20:20.

Sīva cīņa turpinājās arī otrās ceturtdaļas pirmajā pusē. Pēc Karlīnes Pilāberes divpunktu metiena Latvijas komanda pēc nepilnām četrām spēlētām minūtēm izvirzījās vadībā ar 26:22. Nākamie divi punkti tika gūti pēc teju divām spēlētām minūtēm, kad abus "sodiņus" realizēja Hafa. Ceturtdaļas vidū Pilābere ar vēl diviem soda metieniem panāca 30:24, taču Mestdaga un Sandrīne Grudā īsā laikā kopā iemeta sešus punktus un vēlreiz panāca neizšķirtu.

Nepilnas divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām Natālija Ačonva vienpersoniski panāca 37:30, "TTT Rīga" nespēja grozā raidīt vairākus metienus, taču 45 sekundes līdz puslaika beigām Grudā ar diviem "sodiņiem" ieguva savai komandai deviņu punktu pārsvaru (39:30). Aija Klakoca vienu punktu atguva, bet Itālijas vienība puslaiku noslēdza drošā vadībā - 43:31.

Trešajā ceturtdaļā Itālijas komandai savu pārsvaru palielināt izdevās vēl par dažiem punktiem. To savā ziņā sekmēja "TTT Rīga" ātri iekrātās piecas piezīmes. Latvijas komandai trešdaļa iesākās ar pieciem neprecīziem metieniem, bet "sauso" sēriju ar tālmetienu pārtrauca Hafa (34:45). Laksa brīdi vēlāk starpību samazināja vēl par diviem punktiem, bet +11 atgriezt spēja Grudā.

Ceturtdaļas vidū pēc vairākiem veiksmīgiem uzbrukumiem "Familia" ieguva 15 punktu pārsvaru (51:36), bet minūti vēlāk Grudā panāca +16 (55:39). Sakrātās piezīmes liedza viešņām spēlēt agresīvāk zem groza, bet atspēlēties nepalīdzēja arī salīdzinoši lielais kļūdu skaits. "Familia" vairākkārt ieguva 19 punktu pārsvaru un ceturtdaļu noslēdza ar rezultātu 65:46.

"Familia" pēdējās ceturtdaļas ievadā ieguva arī 21 punkta pārsvaru, taču "TTT Rīga" lēnām un pacietīgi deldēja deficītu līdz ceturdaļas vidū panāca -15 (55:69). Četras minūtes līdz spēles beigām Ilze Jākobsone ar divpunktu metienu pārsvaru sadeldēja līdz -12 (57:69), bet vēl pusotru minūti vēlāk viņa iemeta abus "sodiņus" - 62:72.

Noslēdzošajās divās minūtēs Latvijas komandai atspēlēties liedza sakrātās piezīmes, kā arī pārlieku sarežģītās piespēles, kas nereti savu adresātu nesasniedza. Tāpat "TTT Rīga" nevedās ar metienu realizāciju, kā rezultātā piektais zaudējums Eirolīgā piedzīvots ar 68:78.

Otrā šīs grupas spēlē Jekaterinburgas UGMK ar 90:83 (24:17, 20:24, 23:19, 23:23) uzvarēja Žironas "Spar Citylift".

No apendicīta operācijas turpina atkopties galvenais treneris Mārtiņš Gulbis, tāpēc viņa pienākumus turpina pildīt Andris Steļmahs, kurš komandu vadīja arī trijās pagājušās nedēļas Eiropas Sieviešu basketbola līgas (EWBL) spēlēs. Gulbis palīdz komandai neklātienē - pirms spēlēm un puslaika pārtraukumā sazinoties ar komandu "Zom" platformā.

Izbraukumā kopā ar komandu nav devusies uzbrūkošā aizsardze Ieva Pulvere, kura 15.janvārī EWBL spēlē salauza pirkstu, tāpēc nevar piedalīties Eirolīgas otrajā sabraukumā. Eirolīgas pirmajā sabraukumā Pulveri aizvietoja Kate Krēsliņa, kurai tobrīd bija divu mēnešu pārtraukums Beļģijas čempionātā. Šoreiz uzbrūkošā aizsardze aizņemta Eiropas kausa izcīņā.

"TTT Rīga" aizvadītajā nedēļā EWBL turnīrā Minskā izcīnīja trīs uzvaras pār Minskas "Horizont" (80:72), Minskas "Cmoki" (82:61) un Grodņas "Olimpia" (79:41) vienībām.

Savukārt Skio klubs pirms Eirolīgas spēlēm Itālijas čempionātā pēdējā mēneša laikā guvis piecas pārliecinošas uzvaras.

Rīdzinieces decembra sākumā Žironā C apakšgrupas "burbulī" zaudēja visās trīs spēlēs.

Pēc piecām spēļu kārtām bez zaudējumiem ir UGMK, trīs panākumi piecās spēlēs ir Žironas komandai, ar divām uzvarām seko "Familia", kamēr "TTT Rīga" aizvien cīnās bez uzvarām.

"TTT Rīga" piektdien pamatturnīra pēdējā spēlē mēros spēkus ar UGMK.