«TTT Rīga» basketbolistes ar uzvaru Cēsīs izcīna Latvijas čempioņu zeltu

"TTT Rīga" basketbolistes sestdien viesos ar 60:56 uzvarēja SK "Cēsis" un otro sezonu pēc kārtas triumfēja Latvijas sieviešu basketbola līgā (LSBL), liecina organizatoru informācija. Sērijā līdz trim uzvarām "TTT Rīga" basketbolistes bija pārākas ar 3:1 un veiksmīgi aizstāvēja pērn izcīnīto titulu.

Čempionēm pēdējā spēlē Anna Deforža nodrošināja 16 punktus, Ieva Krastiņa pievienoja 12 punktus, bet Andas Eibeles rēķinā bija 10 punktu. Mājiniecēm Sabīne Niedola izcēlās ar 15 punktiem un 13 izcīnītām atlēkušajām bumbām, savukārt Zane Jākobsone iekrāja 11 punktus. Par finālu vērtīgāko spēlētāju (MVP) atzina Deforžu.

"TTT Rīga" uzvaru nodrošināja ar pārliecinošāku sniegumu otrajā puslaikā, tostarp ar 11:0 atrāvienu pēdējās ceturtdaļas sākumā.

Abas komandas pārmaiņus bija vadībā pirmajā ceturtdaļā, bet puslaika turpinājumā izpaudās SK "Cēsis" pārsvars. Mājinieces puslaika izskaņā pārsvaru palielināja līdz deviņiem punktiem (38:29), tomēr "TTT Rīga" trešās ceturtdaļas vidū atbildēja ar 8:1 izrāvienu. Pēdējo mača ceturksni cēsnieces sāka ar divu punktu vadību (47:45), taču ļāva pretiniecēm gūt 11 punktus pēc kārtas. Lai gan SK "Cēsis" spēja rezultāta starpību vēl samazināt līdz trim punktiem, pēdējā minūtē čempiones vairs nebija noķeramas.

Finālsērijas pirmajā spēlē uzvarēja "TTT Rīga" (60:56), otrajā cīņā SK "Cēsis" revanšējās (73:54), bet trešajā spēlē Rīgā atkal pārākas bija mājinieces (57:46).

"TTT Rīga'' kopš 1992.gada Latvijas čempionātā uzvarēja nu jau 14 reizes, turklāt šosezon un pērn palika nepārspēta arī Latvijas-Igaunijas līgā. SK ''Cēsis'' rēķinā ir trīs Latvijas čempioņu tituli, no kuriem līdz šim pēdējais gūts 2013. gadā pēc zelta godalgu iegūšanas arī Latvijas-Igaunijas līgā.