«TTT Rīga» basketbolistēm zaudējums liedz cerības uz Eirolīgas ceturtdaļfinālu

Latvijas sieviešu basketbola čempiones "TTT Rīga" otrdien Itālijā ar zaudējumu 52:82 spēlē pret Spānijas "Uni Girona" sāka otro sabraukumu Eirolīgas grupas turnīrā, kur jau šķīrās no izredzēm uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija.

"TTT Rīgai" rezultatīvākā ar 15 punktiem bija Džesika Tomasa, savukārt Ilze Jākobsone nodrošināja 14 punktu guvumu. "Uni Girona" līdere Marija Arauho izcēlās ar 19 punktiem un 12 izcīnītām atlēkušajām bumbām.

Neveiksmīgā spēles sākumā "TTT Rīga" nonāca iedzinējās 0:8, bet pirmā puslaika priekšpēdējā minūtē spēja pietuvoties līdz piecu punktu deficītam (28:33). Taču "Uni Girona" atbildēja ar vēl vienu 8:0 izrāvienu, turklāt spēles pēdējā ceturkšņa sākumā rezultāta starpība jau pārsniedza 20 punktu.

Necili spēle izvērtās rīdzinieču uzbrucējai Kitijai Laksai, kura laukumā bija 31 minūti, bet netrāpīja nevienu no astoņiem metieniem no spēles.

Sabraukuma turpinājumā "TTT Rīgai" 21. janvārī vēl jātiekas ar mājiniecēm “Famila Schio”, bet dienu vēlāk pretinieces būs C grupas līderes Krievijas kluba Jekaterinburgas UGMK basketbolistes.

"TTT Rīga" uz Itāliju devās10 spēlētāju sastāvā bez komandas galvenā trenera Mārtiņa Gulbja, kurš veselības stāvokļa dēļ palika mājās. Sabraukumā Itālijā komandu vada treneris Andris Steļmahs.

Decembrī pirmajā Eirolīgas grupas sabraukumā Spānijā "TTT Rīga" zaudēja visās trijās spēlēs, bet vēl saglabāja cerības kvalificēties izslēgšanas turnīram, ja vien komandai izdotos uzveikt “Uni Girona” un “Famila Schio”, kā arī labvēlīgi noslēgtos citas spēles. Ceturtdaļfinālā iekļūs grupas divas spēcīgākās komandas.