«TTT Rīga» basketbolistēm uzvara Stambulā paver ceļu uz izslēgšanas spēlēm Eirolīgā

"TTT Rīga" basketbolistes trešdien izbraukumā Turcijā ar 62:61 pārspēja mājinieces Stambulas "Fenerbahce" Eirolīgas grupas kārtas spēlē un garantēja dalību izslēgšanas turnīrā, liecina organizatoru informācija. Latvijas čempiones vienu kārtu pirms grupas turnīra noslēguma ir pirmajā četriniekā, no kura vairs nevar izkrist.

Rezultatīvākā "TTT Rīgai" ar 14 punktiem bija Šeilani Pedija, kura izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas, 12 punktus pievienoja Kristīne Vītola, bet Guntas Baško devums bija astoņi  punkti. Mājiniecēm, kam arī zaudējums neliedza sasniegt ceturtdaļfinālu, 20 punktus guva Kelsija Plama.

Rīdzinieces atrāvienu veica otrajā ceturtdaļā, kuru noslēdza ar 11 punktu pārsvaru (36:25). Savukārt "Fenerbahce" trešajā ceturksnī krasi sadeldēja deficītu un rezultāta starpība vairākkārt nepārsniedza trīs punktus. Mača pēdējās minūtes sākumā "TTT Rīga" pārsvars saruka līdz minimumam, tomēr abām komandām nervozā galotnē pārākas bija viešņas.

Grupas kārtu "TTT Rīga" noslēgs pēc nedēļas mājās, uzņemot Ungārijas klubu "Sopron Basket". Eirolīgas izslēgšanas spēles ar ceturtdaļfināliem sāksies martā.

"TTT Rīgas" rēķinā Eirolīgas grupā ir astoņas uzvaras 13 spēlēs. Pēc divu apļu izspēles grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, bet piektās un sestās vietas īpašnieces Eiropas klubu sezonu turpinās Eirokausa ceturtdaļfinālā.

Eirolīgas pamatturnīrā "TTT Rīga" spēlē pēc astoņu gadu pārtraukuma.