FIBA Eiropas kausa izcīņa, "TTT Rīga" - Grieķijas "Olympiacos"

Latvijas čempionāts junioriem peldēšanā

«TTT Rīga» basketbolistēm sestā uzvara nodrošina dalību Eirokausa astotdaļfinālā

"TTT Rīga" ceturtdien mājās ar 74:70 uzvarēja Grieķijas klubu Pireju "Olympiakos" Eirokausa grupas līderu cīņā, kas Latvijas sieviešu basketbola čempionvienībai garantēja dalību uzreiz izslēgšanas otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Abām komandām jau bija nodrošināta vieta izslēgšanas spēlēs, un cīņa risinājās par tūlītēju iekļūšanu turnīra 16 spēcīgāko vienību vidū.

Uzvarētājām 17 punktus nodrošināja Azanija Stjuarte, Šeilani Pedija pievienoja 14 punktus, bet 12 punkti bija Guntas Baško-Melnbārdes rēķinā. Grieķijas komandā ar 21 punktu izcēlās Stiliani Kalcidu.

"TTT Rīga" gan sagādāja sev nervozu spēles galotni, pēdējās minūtēs ielaižot astoņus punktus pēc kārtas, kas ļāva pretiniecēm pietuvoties līdz trīs punktu deficītam (68:71). Taču Ivonna Andersone viešņām netrāpīja divus soda metienus, un atlikušajā pus minūtē "TTT Rīga" basketbolistes vaļības vairs nepieļāva.

Mājinieces spēles sākumā nonāca iedzinēju lomā un Grieķijas kluba spēlētājas izmantoja savu pārākumu uzbrukumā, otrās ceturtdaļas sākumā panākot 10 punktu vadību (27:17). Taču puslaika beigas jau izvērsās spraigas, jo rīdzinieces spēja vairākkārt izvirzīties minimālā vadībā.

Agresīva un aktīva darbība uzbrukumā ļāva "TTT Rīgai" spoži aizvadīt trešās ceturtdaļas beigas, veicot 14:0 atrāvienu, ko vainagoja Elijas Malotas trāpījums no centra pēdējā sekundē. Pēdējo ceturksni laukuma saimnieces sāka ar 11 punktu pārsvaru (55:44) un noturējās vadībā. Viešņas vēl spēja uzturēt intrigu, samazinot deficītu, taču īstajā brīdī ar diviem precīziem trīspunktu metieniem atbildēja Gunta Baško-Melbārde.

Galvenā trenera Mārtiņa Zībarta vadītā "TTT Rīga" iepriekš grupā divreiz uzvarēja Turcijas klubu Stambulas "Bešiktaš" un Polijas "Gorzow", kā arī Grieķijā pārspēja "Olympiacos" basketbolistes, līda ar to grupu kārtu pabeidzot bez zaudējumiem.

Eirokausa turnīrā 40 komandas ir sadalītas desmit grupās pa četrām vienībām katrā. Līdz novembra beigām risinās regulārās sezonas spēles, kuru noslēgumā astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, bet vēl 16 klubi astoņos izslēgšanas pāros sacentīsies pirmajā kārtā.

Izslēgšanas pirmās kārtas spēles notiks 14. un 21.decembrī, savukārt astotdaļfināli sāksies nākamgad janvārī.

Pērnajā sezonā "TTT Rīga" Eirokausā aizkļuva līdz izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai, kurā zaudēja Ungārijas klubam Cegledas EEK.