Šodien apstiprināts mūsu olimpiskās komandas sastāvs

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

FIBA Eirolīga sievietēm. "TTT Rīga" - "BLMA Lattes Monpellier"

«TTT Rīga» basketbolistēm sagrāve pret Francijas klubu sarežģī izredzes Eirolīgā

"TTT Rīga" trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas spēlē Rīgā smagi zaudēja Latas BLMA komandai no Francijas. Cīņā par ceturto pozīciju grupā un vietu izslēgšanas cīņās "TTT Rīga" mājās piekāpās Latas BLMA ar 45:80.

Zaudējums samazina "TTT Rīga" cerības tikt izslēgšanas spēlēs. Tam būs nepieciešama pašu uzvara nākamajās divās spēlēs, un jācer, ka francūzietes zaudēs visas trīs savas atlikušās spēles.

Pēc pusotras spēles minūtes, trīspunktu metienu realizējot Ievai Pulverei un divus punktus pievienojot Džesmīnai Tomasai, mājinieces izvirzījās vadībā ar 5:0, taču viešņas atbildēja ar desmit pēc kārtas gūtiem punktiem, ceturtās minūtes izskaņā izvirzoties vadībā ar 10:5.

Arī puslaika turpinājumā, Latas vienībai lauvas tiesu punktu gūstot no groza apakšas, punktu starpība turpināja strauji augt viešņu labā, puslaika beigās sasniedzot graujošo 50:22. Francijas vienībā 19 punktus bija guvusi Heilija Pītersa, bet 14 - Olīvija Opupa. Mājinieču rindās Tomasa bija guvusi astoņus punktus, taču arī piecreiz kļūdījusies.

Trešajā ceturtdaļā rīdziniecēm izdevās nedaudz samazināt punktu starpību, pēc Šantelas Hendijas trīspunktu metiena pusotru minūti līdz ceturtdaļas beigām panākot 39:60. Tuvāk "TTT Rīga" netika, pēdējā ceturtdaļā toni atkal nosakot viešņām.

Mājiniecēm Tomasa guva 13 punktus, taču arī deviņreiz kļūdījās. Septiņus punktus guva Hendija, sešus - Daugile Šarauskaite, kura izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas.

Viešņām Pītersa sakrāja 26 punktus un astoņas atlēkušās bumbas. 15 punktus guva Epupa, 14 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Sidnija Vollesa, bet desmit punktus - Ana Filipa.

"TTT Rīga" basketboliste Vanesa Jasa intervijā Latvijas Televīzijai pēc zaudējuma atzina, ka komandu pievīla spēle aizsardzībā.

"Galīgi nesanāca pēc plāna spēlēt. Nebija disciplīna aizsardzībā, es domāju, ka tas mūs arī iegāza," teica Jasa. "Gatavojāmies, bet spēlē nesanāca tas, ko gribējām izdarīt."

Rīgas komanda ar izcīnītam piecām uzvarām un septiņiem zaudējumiem A grupā ieņem piekto vietu, bet pretinieces ar sešiem panākumiem 11 mačos ir apsteigušas rīdzinieces un pakāpušās uz ceturto vietu.

Jauno gadu rīdzinieces iesāka ar uzvaru viesos pār Venēcijas "Umana Reyer", pārspējot Itālijas čempiones ar rezultātu 62:54. Tikmēr viešņas pēdējā aizvadītajā līgas spēlē bija piedzīvojušas sagrāvi pret Jekaterinburgas UGMK, zaudējot ar 53:108.

Iepriekšējā savstarpējā spēlē uzvaru savā laukumā ar 63:54 izcīnīja BLMA vienība.

Eirolīgas pamatturnīru plānots noslēgt 1.februārī. Katras grupas četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm, bet piekto un sesto vietu īpašnieces sezonu turpinās Eiropas kausā.