Treneris Bagatskis: Basketbola izlase izbaudīs prieka mirkli un gatavosies nākamajai cīņai

Latvijas basketbola valstsvienība Eiropas čempionāta (EČ) izslēgšanas turnīru sestdien Francijas pilsētā Lillē (Francija) sāka ar uzvaru 73:66 pār Slovēniju, taču tas vēl nav ceļa noslēgums, pēc panākuma teica valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis. Treneris uzsvēra, ka komandai jau jāgatavojas nākamajai spēlei, informēja Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Pirms astotdaļfināla spēles Bagatskis abu komandu izredzes vērtēja kā apmēram līdzīgas un apzinājās, ka ka uzvarētāju izšķirs ne tik daudz taktikas nianses, cik kaujinieciskais gars, spēja saglabāt koncentrēšanos pēc iespējas ilgākā laika posmā, kā arī basketbola sīkumu kvalitāte un veiksme.

“Nekas vēl nav beidzies – izbaudīsim prieka mirkli un gatavosimies nākamajai cīņai," LBS citēja Bagatski.

Slovēnijas komandā Bagatskis kā visbīstamāko raksturoja ārējo līniju, tādēļ aizsardzībā bija plāns, kā to piebremzēt. Izvēlētais aizsardzības veids radīja pretiniekiem zināmu diskomfortu, uzsvēra treneris. Latvijas izlasē pašiem izdevās ļoti pacietīgi nospēlēt uzbrukumā, sameklējot iespējas brīviem metieniem.

"Ne viss bija ideāli. Pirmā puslaika beigās, kad pirmo reizi panācām nelielu pārsvaru, dažās epizodēs līdz galam nenostrādājām aizsardzībā un to ātri pazaudējām. Ceturtajā ceturtdaļā reizes piecas netrāpījām no ļoti labām pozīcijām, un slovēņiem parādījās iespēja atspēlēties," sacīja Bagatskis.

Spēles beigās izšķiroša nozīme bija nerviem un Latvijas izlasē tie izrādījās pietiekami stipri, gandarīts bija treneris. Viņš uzskata, ka neveiksmes pārbaudes spēļu galotnēs, iespējams, bija komandai kaut ko iemācījušas.

"Spēlētāji paveica ļoti labu darbu," piebilda treneris.

Bagatskis uzskata, ka paša gūtajai pieredzei 2001.gadā, kad viņš spēlēja Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, nav lielas nozīmes, jo katra situācija ir savādāka. Treneris rēķinās, ka ceturtdaļfinālā varētu būt jāspēlē pret mājiniekiem francūžiem, kas astotdaļfinālā sestdien vakarā spēlēs pret Turciju. Taču no priekšlaicīgām prognozēm Bagatskis atturējās, paskaidrojot, ka Turcijai ir ļoti pieredzējusi komanda, kura, ja tai ļauj sajust spēles ritmu, ir ļoti bīstama ikvienam pretiniekam.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.