Titula īpašnieki francūži kļūst par Latvijas basketbolistu nākamajiem pretiniekiem

Pašreizējie titula īpašnieki Francijas basketbolisti sestdien Lillē ar 76:53 uzvarēja Turciju un nākamo spēli Eiropas čempionātā aizvadīs ceturtdaļfinālā pret Latvijas izlasi, liecina rīkotāju informācija. Otro puslaiku francūži sāka ar 10 punktu pārsvaru, bet trešajā ceturtdaļā palielināja atrāvienu un panāca vadību jau ar 19 punktiem (59:40).

Sešus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājus sastāvā iekļāvusī Francijas izlase Eiropas čempionātā vēl nav zaudējusi nevienā spēlē, gūstot sešas uzvaras. Pret Turciju uzvarētājiem rezultatīvākais bija Nando de Kolo ar 15 punktiem, septiņām izcīnītām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm, savukārt Žofrijs Loverņs un Evans Furnjē guva pa 12 punktiem. Turkiem ar 14 punktiem un izcīnītām 10 bumbām pie groziem izcēlās Ersans Iljasova.

Francijas un Latvijas izlases ceturtdaļfināla spēli aizvadīs otrdien. Šī pāra komandām čempionāta turpinājumā ceļi ceturtdien krustosies ar Grieķiju vai Spāniju attiecīgi pusfinālā vai pusfinālā par 5.vietu.

Latvijas basketbola izlase pirmajā izslēgšanas kārtā ar 73:66 uzvarēja Slovēniju un ar iekļūšanu ceturtdaļfinālā būtiski vairoja izredzes pretendēt uz dalību Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Vēl sestdien astotdaļfinālā grieķi ar 75:54 uzvarēja Beļģijas valstsvienību un nākamajā kārtā tiksies ar Spāniju, kas pēdējā ceturtdaļā nodrošināja uzvaru 80:66 pār Polijas valstsvienību. Pārējie četri astotdaļfināli notiks svētdien, kad Horvātija spēlēs pret Čehiju, serbu pretinieki būs Somijas basketbolisti, Izraēlas izlase mērosies spēkiem ar Itāliju, bet Lietuvas valstsvienība dosies laukumā pret Gruziju.

Astotdaļfinālu uzvarētāji spēlēs nākamajā izslēgšanas kārtā, bet zaudētāji dosies mājup. Savukārt ceturtdaļfinālā zaudējušās komandas turpinās cīņu par zemāku vietu sadalījumu.

Jau vēstīts, ka Eiropas astoņu spēcīgāko komandu vidū Latvija iekļuva otro reizi kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Iepriekšējo reizi Eiropas čempionāta astoņniekā Latvijas vīriešu izlase iekļuva 2001.gadā Turcijā.

Grupas kārtā Rīgā Latvijas basketbolisti piekāpās Lietuvai un Ukrainai, bet guva uzvaras pār Beļģiju, Čehiju un Igauniju. Grupas četras labākās komandas iekļuva izslēgšanas spēlēs. Analoģiski sešu komandu grupu turnīri risinājās arī Berlīnē, Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā un Monpeljē, Francijā. Labākās 16 pirmās grupu kārtas komandas nonāca izslēgšanas turnīrā Lillē, kur 20.septembrī kļūs zināmi kontinenta čempioni.