Timma un Mālmanis tiek pie Spānijas čempionāta sudraba

Latviešu basketbolisti Jānis Timma un Rinalds Mālmanis otrdien izcīnīja Spānijas augstākās līgas (ACB) sudraba medaļas.

Timmas un Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas "Kirolbet Baskonia" ACB finālsērijas ceturtajā spēlē savā laukumā ar 85:96 (21:18, 17:24, 19:23, 28:31) piekāpās Madrides "Real", sērijā līdz trim uzvarām ciešot neveiksmi ar 1-3.

Timma šajā mačā laukumā pavadītajās 19 minūtēs un 40 sekundēs iemeta septiņus punktus, realizējot abus divpunktniekus un vienu no diviem trejačiem.

Tāpat latvieša kontā divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, četras piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva tikt pie septiņiem efektivitātes punktiem.

Tikmēr Mālmanis šai spēlei bija pieteikts, bet laukumā nedevās.

Pirmajā ceturtdaļā "Kirolbet Baskonia" ieguva septiņu punktu pārsvaru (21:14), tomēr tikpat veiksmīgs mača turpinājums nesekoja, jo otrajā ceturtdaļā "Real" ieguva iniciatīvu, pēc pirmā puslaika pārtraukumā dodoties ar četru punktu vadību (42:28).

Otrajā puslaikā Madrides basketbolisti visu laiku atradās vadībā, beidzamajā ceturksnī pārsvaram pārsniedzot arī desmit punktus.

Lai arī četras minūtes pirms pamatlaika beigām Tornike Šengelija samazināja starpību vairs tikai līdz trim punktiem (76:79), tuvāk mājinieki pietuvoties nespēja un cieta zaudējumu.

"Real" sastāvā 27 punktus iemeta Rudijs Fernandess, 17 punktus pievienoja Fakundo Kampaco.

Vitorijas komandā 19 punktus sameta francūzis Rodrigs Bobuā.

"Real" basketbolisti par Spānijas čempioniem kļuvuši 34.reizi.

Vitorijas komanda ACB finālā spēlēja pirmo reizi kopš 2010.gada, kad tai izdevās kļūt par čempioni. Savukārt pirms tam vienība titulus izcīnīja arī 2002. un 2008.gadā.

Jau ziņots, ka pusfinālā "Kirolbet Baskonia" ar 3-1 uzvarēja Barselonas "Lassa" komandu, kurai nepalīdzēja šīs vienības sistēmā esošais Rodions Kurucs. Tikmēr Madrides "Real" pusfinālā ar 3-0 uzvarēja Anžeja Pasečņika pārstāvēto Grankanārijas "Herbalife".

Spānijas čempionāta regulārajā turnīrā "Kirolbet Baskonia" ieguva otro vietu, kamēr "Real" bija pirmā, maijā uzvarot arī ULEB Eirolīgā.

Ceturtdaļfinālā "Kirolbet Baskonia" sērijā līdz divām uzvarām ar 2-0 uzveica Malagas "Unicaja" klubu, bet Madrides "Real" ar 2-0 pieveica Tenerifes "Iberostar".

Vēl no latviešu pārstāvētajiem klubiem izslēgšanas turnīru nesasniedza Fuenlavradas "Montakit", kuru pārstāvēja Rolands Šmits, Mārtiņa Laksas pārstāvētā Kompostelas "Monbus Obradoiro", Badalonas "Divina Seguros Joventut", kuras sistēmā ir Artūrs Žagars, un pieredzējušā Jāņa Blūma pārstāvētā Saragosas "Tecnyconta".