Latvijas basketbola izlase

Pārbaudes spēle basketbolā Latvija-Igaunija. Intervija ar Valdi Valteru

Pārbaudes spēle basketbolā Latvija-Igaunija. Intervija ar Kristapu Porziņģi

Pārbaudes spēles basketbolā Latvija-Igaunija epizodes

Porziņģis atgriežas ar iedvesmu, Latvijas basketbola izlase pieveic igauņus pārbaudes spēlē

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība piektdien Rīgā ar 80:69 pārspēja Igaunijas izlasi pārbaudes spēlē, gatavojoties Pasaules kausa kvalifikācijas cīņām. Pēc piecu gadu pārtraukuma valstsvienībā atkal iekļāvās Kristaps Porziņģis, kura vispusīgais un meistarīgais sniegums palīdzēja mājiniekiem "Arēnā Rīga" gūt uzvaru pār sīkstajiem ziemeļu kaimiņiem.

Uzvarētājiem Porziņģis bija rezultatīvākais ar 18 punktiem, no tiem 16 punktus gūstot pirmajā puslaikā. Rodions Kurucs pievienoja 16 punktus, bet 13 punkti bija Riharda Lomaža rēķinā. Igaunijas izlasē ar 14 punktu guvumu izcēlās Sīms Sanders Vene.

Porziņģis pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka spēle izvērtās agresīva un aktīva, igauņiem tā cenšoties izrādīt pretestību. Kristaps uzteica pretiniekus, kas sevi apliecināja pat labāk nekā gaidīts, taču latvieši spēlējuši savu spēli. Par izcilu sniegumu Porziņģis slavēja Rodionu Kurucu un Rihardu Lomažu. Porziņģis atzina, ka ilgāku laiku nebija spēlējis organizētu basketbolu, tādēļ pārbaudes spēle pret igauņiem bija noderīga, lai sagatavotos mačam ar turkiem Pasaules kausa kvalifikācijā.

Saruna ar Kristapu Porziņģi

Līdz pirmās ceturtdaļas vidum Porziņģis iekrāja septiņus punktus un palīdzēja mājiniekiem izvirzīties vadībā ar 9:3. Igauņi daudz pārkāpa noteikumus, bet ātrā basketbolā neļāva pretiniekiem kāpināt pārsvaru un spēja uz brīdi pārņemt vadību (15:14). Igauņiem gan nesekmējās noturēt Porziņģi un vēl līdz otrās ceturtdaļas vidum pēc Daira Bertāna trīspunktu metiena latvieši panāca 33:23. Viesiem augstāka precizitāte trīspunktu metienos palīdzēja samazināt rezultāta starpību un turēt līdzi mājiniekiem, kam visos spēles elementos izcēlās pirmajā puslaikā 16 punktus 12 minūtēs guvušais Porziņģis, kura rēķinā bija trāpīti 10 no 11 soda metieniem.

Pirmo puslaiku Latvijas izlase noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru 48:41.

Saruna ar Valdi Valteru

Latvijas basketbola lietpratējs Valdis Valters puslaika pārtraukumā sarunā Latvijas Televīzijā teica, ka izlase nesen trenējas kopā un ir redzams, ka komanda vēl nav saspēlējusies. Valters piebilda, ka acīmredzami atšķiras Latvijas izlases galvenā trenera Lukas Banki stils, jo komanda spēlē ļoti disciplinēti bez ātriem uzbrukumiem un trīspunktu metieniem. Valters arī uzsvēra, ka pārbaudes spēlē neviens neatklāj visas kārtis.

Igauņiem pēc pārtraukuma kļuva arvien grūtāk izsekot aktīvajiem un agresīvajiem pretiniekiem, bet Latvijas izlase audzēja pārsvaru un trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē pēc Klāva Čavara trāpīta metiena no groza apakšas panāca jau +21 (70:49).

Pēc iegūtā prāvā pārsvara Latvijas uzbrukums iestrēga un viesi, pēdējās ceturtdaļas sākumā gūstot 11 punktus pēc kārtas, samazināja laukuma saimnieku pārsvaru līdz 10 punktiem (70:60). Iniciatīvu uzbrukumā uzņēmās Rodions Kurucs, laukumā atgriezās Porziņģis, un laukuma saimnieki apturēja igauņu izrāvienu, aizvadot maču līdz drošai uzvarai.

Mājinieki 6350 līdzjutēju klātienē vēroto spēli aizvadīja praktiski optimālā sastāvā, kur Nacionālo basketbola asociāciju (NBA) pārstāvēja gan Porziņģis, gan Dāvis Bertāns.

Latvijas valstsvienībai mačs pret igauņiem bija vienīgā oficiālā pārbaude pirms Pasaules kausa kvalifikācijas cīņām 25. augustā Rīgā pret Turciju un 28. augustā izbraukumā pret Lielbritāniju.