Kas jāmaina Latvijas sportā? - Mārupē konfliktā starp BMX braucēju vecākiem un pašvaldību trasē izslēdz gaismu

Latvijas florbola līga sievietēm. FK "Ķekava" - "Rubene"

Eiropas čempionāta atlases spēle basketbolā sievietēm. Latvija – Izraēla

Latvijas basketbolistes pieveic Izraēlu, iekļūst Eiropas čempionāta finālturnīrā

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Rīgā ar 79:73 pieveica Izraēlas valstsvienību 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē, kur uzvara mājiniecēm garantēja dalību finālturnīrā.

Uzvarētājām rezultatīvākā bija 23 punktus guvusī Kitija Laksa, bet Anete Šteinberga pievienoja 22 punktus. Latvijas izlasei daudz sarežģījumus sagādājusī Edena Rotberga viešņām iekrāja 28 punktus.

Latvijas izlase veiksmīgā spēles sākumā izvirzījās vadībā 13:4, taču izraēlietes atbildēja ar vēl jaudīgāku izrāvienu un ieguva piecu punktu pārsvaru (21:16). Puslaika beigās viešņas vēlreiz pārņēma vadību, ko noturēja līdz pat pēdējā ceturkšņa sākumam. Latvijas izlases spēlē veiksmīgi iekļāvās Karlīne Pilābere, kura tāpat kā Šteinberga un Laksa galotnē pielika lielākās pūles uzvaras kaldināšanā. Lai gan deviņu punktu pārsvars divas minūtes pirms spēles beigām nebija pietiekams, lai galotnē iztiktu bez pamatīgas spriedzes, uzvaru latvietes nosargāja.

Eiropas čempionāta kvalifikāciju Latvija sāka ar divām uzvarām, izbraukumā pieveicot Izraēlu un Rīgā uzvarot Zviedriju. Vēl viena uzvara pār Izraēlu Rīgā jau garantēja iekļūšanu 2023. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas jūnijā notiks Slovēnijā un Izraēlā.

Izraēlai kā rīkotājai jau avansā ir garantēta vieta finālturnīra, tomēr komandas rezultātus skaita kopējā kvalifikācijas ieskaitē.

Pēdējo spēli kvalifikācijas grupā latvietes aizvadīs februārī Zviedrijā. Šī spēle Latvijai būtu svarīga, ja Rīgā neizdotos pārspēt izraēlietes.