Strēlnieks rezultatīvākais «Brose Baskets» uzvarētā basketbola Eirolīgas spēlē

Latviešu basketbolists Jānis Strēlnieks ceturtdien guva 17 punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai Vācijas čempionei Bambergas "Brose Baskets" izcīnīt pirmo uzvaru šīs sezonas ULEB Eirolīgas turnīrā. "Brose Baskets" savu skatītāju priekšā ar 89:86 pārspēja Krievijas klubu Kazaņas "Unics".

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 29 minūtes un 38 sekundes, gūdams 17 punktus. Latviešu basketbolists šajā mačā grozā raidīja piecus no sešiem divpunktu metieniem, abus tālmetienus un vienīgo soda metienu. Strēlnieka rēķinā arī viena atlēkusī bumba, divas kļūdas, četras piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas ļāva tikt pie 13 efektivitātes punktiem.

Strēlnieks bija komandas rezultatīvākais spēlētājs. Tikmēr "Unics" sastāvā 24 punktus sameta Kīts Lengfords.

Abas komandas aizvadīja līdzvērtīgu maču, taču otrajā ceturtdaļā pēc neliela izrāviena veikšanas "Unics" izvirzījās vadībā ar deviņiem punktiem (34:35). Bambergas klubs gan viesus tālāk nepalaida, pirmo puslaiku noslēdzot ar trīs punktu deficītu (41:44).

Tiesa, "Unics" basketbolisti mājiniekiem vadībā nonākt neļāva, turklāt trešās ceturtdaļas beigu daļā Kazaņas vienības pārsvars sasniedza jau 12 punktus (63:51). "Brose Baskets" gan nepadevās un pakāpeniski deldēja deficītu, līdz nepilnas septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām pēc ilgāka pārtraukuma izdevās izvirzīties vadībā, kad tālmetienu realizēja tieši Strēlnieks (75:74). Mača noslēdzošās minūtes aizritēja punkts punktā, bet aukstasinīgāki izrādījās tieši mājinieki no Bambergas, viņiem gūstot pirmo uzvaru šajā ULEB Eirolīgas sezonā.

Tikmēr latviešu aizsarga Daira Bertāna pārstāvētā Turcijas komanda Stambulas "Dariššafaka Doguš", kur par trenera palīgiem strādā Ainars Bagatskis un Oskars Ernšteins, savā laukumā ceturtdien spraigā galotnē ar 80:81 piekāpās Milānas "EA7 Emporio Armani" no Itālijas.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 12 minūtes un 35 sekundes, kuru laikā guva trīs punktus. Latvietis iemeta vienu no trim trīspunktniekiem, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja vienu piezīmi un izprovocēja divas personiskās piezīmes, kas deva vienu efektivitātes punktu.

"Dariššafaka Doguš" tikpat kā visu otro puslaiku atradās iedzinējos, bet nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām mājiniekiem izdevās panākt vadību ar 76:74. Tiesa, pēc tam "EA7 Emporio Armani" ātri atguva vadību, ko arī nosargāja.

Stambulas kluba sastāvā 20 punktus sameta francūzis Adrjēns Mermēns, bet "EA7 Emporio Armani" rindās 19 punkti horvāta Milana Mačvana rēķinā.

Vēl vienā ceturtdienas mačā uzvaru divu basketbola grandu duelī izcīnījis Spānijas klubs Madrides "Real", kas izbraukumā ar 89:82 pieveica Telavivas "Maccabi Fox" no Izraēlas. Līdz ar to Madrides komandai izdevies gūt otro uzvaru divos mačos, bet "Real" sastāvā ar 18 punktiem atzīmējās Džeisijs Kerols.

Tieši Madrides klubs ar divām uzvarām divās spēlēs ir ULEB Eirolīgas līderi, kamēr "Dariššafaka Doguš" un "Borse Baskets" ieguvušas pa vienam panākumam divos mačos, kas ļauj atrasties turnīra tabulas vidusdaļā.

Šajā sezonā ULEB Eirolīgā piedalās 16 komandas jeb par astoņām mazāk nekā iepriekšējā sezonā. Pamatturnīrā komandas divos apļos tiksies katra ar katru, aizvadot pa 30 spēlēm, bet izslēgšanas spēlēs iekļūs astoņas labākās vienības.