Strēlnieks netrāpa pēdējās sekundēs; «Brose Baskets» zaudē Vecvagara «Žalgiris» vienībai

Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks piektdien nerealizēja metienu ULEB Eirolīgas otrā posma mača pēdējās sekundēs un Vācijas klubs Bambergas "Brose Baskets" izbraukumā piedzīvoja zaudējumu pret Kaspara Vecvagara pārstāvēto Lietuvas komandu Kauņas "Žalgiris". "Brose Baskets" izbraukumā sīvā cīņā ar rezultātu 73:75 zaudēja "Žalgiris" vienībai.

Pērn par Latvijas gada labāko basketbolistu atzītais Strēlnieks mača pēdējā sekundē netrāpīja divpunktu metienu, kas "Brose Baskets" komandai būtu ļāvis panākt neizšķirtu un turpināt cīņu pagarinājumā.

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 28 minūtes un 21 sekundi, guva piecus punktus, trāpīja vienu no diviem divpunktu un vienu no diviem trīspunktu metieniem, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles, pieļāva divas kļūdas un savāca trīs efektivitātes punktus.

Savukārt "Žalgiris" rindās Vecvagars nospēlēja 13 minūtes un 22 sekundes, arī guva piecus punktus, trāpīja vienu no trim divpunktu metieniem un trīs no trim soda metieniem un nopelnīja vienu punktu efektivitātes rādītājā.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā "Žalgiris" bija vadībā ar deviņu punktu pārsvaru, taču nepilnas divas minūtes pirms beigām "Brose Baskets" panāca neizšķirtu. Mača galotnē, pateicoties precīziem soda metieniem, laukuma saimnieki ieguva divu punktu pārsvaru, ko spēles izskaņā izdevās nosargāt.

"Žalgiris" sastāvā Pauļus Jankūns guva 17 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, Jans Vugjouks sameta 13 punktus un savāca deviņas bumbas zem groziem, 12 punktus debijas mačā guva Džeroms Rendls, bet 11 pievienoja Renalds Seibutis.

"Brose Baskets" rindās 25 punktus guva Nikos Zisis, bet 14 sameta Bredlijs Vanameikers.

Piektdien vēlāk vēl vienā F apakšgrupas spēlē Dāvja Bertāna pārstāvētā Spānijas komanda Vitorijas "Laboral Kutxa" izbraukumā spēlēs pret Eirolīgas vicečempioni Grieķijas klubu Pireju "Olympiacos".

Trešdien F apakšgrupas spēlē grandu duelī Krievijas čempione Maskavas CSKA ar 96:87 izbraukumā pārspēja turnīra pagājušās sezonas spēcīgāko vienību Madrides "Real" no Spānijas. Savukārt ceturtdien Maskavas apgabala "Himki" savā laukumā ar 75:61 uzvarēja Barselonas "Lassa".

F apakšgrupas kopvērtējumā līderes ar septiņām uzvarām deviņās spēlēs ir CSKA, kam seko "Laboral Kutxa" ar sešiem panākumiem astoņos mačos. Piecas uzvaras ir "Real" un "Himki" komandām. Četrus panākumus guvusi Barselonas "Lassa", pa trim uzvarām ir "Brose Baskets" un "Olympiacos", bet "Žalgiris" izcīnījusi divas uzvaras.

Otrajā posmā 16 komandas sadalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam kvalificēsies četras labākās vienības. Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.