Štelmahera debijā «Valmiera/ORDO» pagarinājumā pārspēj Ventspils basketbolistus

"Valmiera/ORDO” galvenā trenera amatā sestdien debitēja pieredzējušais Roberts Štelmahers, un viņa vadītā komanda ar 87:83 mājās pagarinājumā pieveica vicečempionus BK "Ventspils" Latvijas basketbola līgas (LBL) spēlē, liecina organizatoru informācija. Iepriekšējā sezonā Štelmahera vadībā spēlēja BK "Ventspils”, kas vēl jo vairāk kāpināja spriedzi sīvajā mačā.

Uzvarētājiem 24 punktus guva Mārtiņš Laksa, kura precizitāte soda metienos mājiniekiem ļāva noturēt uzvaru papildlaikā. Lauris Blaus mājiniekiem iekrāja 20 punktu. Ventspilniekiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Kvameins Mičels, turpretim 17 punktus nodrošināja Damjērs Pits, uz kura veiksmi uzbrukumā viesi paļāvās gan pamatlaika beigās, gan pagarinājumā.

Papildlaikā brāļu Armanda un Aigara Šķēļu, kā arī Blaua rezultativitāte palīdzēja valmieriešiem iekrāt sešu punktu pārsvaru (81:74), un Laksas realizētie soda metieni palīdzēja "Valmiera/ORDO" nosargāt uzvaru.

Valmieras komanda spēja aizsardzībā sarežģīt pretiniekiem spēli un neļāva BK "Ventspils" sajusties favorītu lomā. Viesi gan turējās vadībā un otrās ceturtdaļas sākumā panāca deviņu punktu pārsvaru (25:16), kam nebija lemts ilgi noturēties. Otro puslaiku ventspilnieki sāka ar piecu punktu vadību (43:38), taču jau dažas minūtes vēlāk Blaus laukuma saimniekiem panāca neizšķirtu (46:46).

Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Armands Šķēle ar trīspunktu metienu uz brīdi vadībā jau izvirzīja "Valmiera/ORDO" (60:59), savukārt viņa brālis Aigars Šķēle septiņarpus minūtes pirms ceturtdaļas beigu svilpes panāca mājiniekiem +3 (64:61). Māra Gulbja rezultativitāte uz brīdi vēl pavērsa cīņas gaitu par labu BK "Ventspils", taču pamatlaika pēdējās minūtēs abas komandas uzbruka ar ļoti zemu precizitāti, un pēc neizšķirta 72:72 bija jāspēlē pagarinājums.

Sezonu "Valmiera/ORDO" sāka Ainara Zvirgzdiņa vadībā, bet pēc viņa atlaišanas galvenā trenera pienākumus pārņēma Gatis Melderis. Taču Meldera vadībā komanda četrās spēlēs guva tikai vienu uzvaru, un viņu piektdien aizstāja Štelmahers. BK "Ventspils” galvenā trenera amatā Štelmahers iepriekš aizvadīja trīs sezonas, LBL izcīnot vienu čempiona un divus vicečempionu titulus.

Pērnās LBL sezonas bronzas fināla atkārtojumā medaļnieki BK "Jēkabpils" sestdien ar 90:88 mājās pārspēja "Liepāja/Triobet" basketbolistus. Uzvarētājiem Tailers Larsons bija rezultatīvākais ar 23 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm, savukārt liepājniekiem 23 punktus iekrāja Arnolds Helmanis.

Turnīra līderu pozīcijas saglabāja BK "Ventspils" ar 15 uzvarām 18 spēlēs. Četriniekā aiz "VEF Rīgas" arvien ir "Liepāja/Triobet" un "Valmiera/ORDO", kam seko BK "Jēkabpils".