(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Baltijas volejbola līga. "RTU Robežsardze/Jūrmala" - "Selver/TalTech"

Eiropas čempionāta atlases spēle basketbolā sievietēm. Zviedrija – Latvija

Šteinbergai uguņojot, Latvijas sieviešu basketbola izlase uzvar arī Zviedriju

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība ir jau nopelnījusi ceļazīmi uz Eiropas čempionātu, taču svētdien pēdējā kvalifikācijas cikla spēlē arī uzvara pār Zviedriju ar 71:63. Anetes Šteinbergas rēķinā 37 punkti, kas ir jauns rekords. Līdz ar to valstsvienība aizvadījusi šo ciklu bez zaudējumiem.

No turnīra tabulas viedokļa šim mačam nav nozīmes, jo Latvijas sieviešu basketbola izlase jau ir kvalificējusies Eiropas čempionātam, savukārt Zviedrijas izlase jau atvadījusies no izredzēm doties uz vecā kontinenta svarīgo turnīru.

Pirms spēles izlases spēlētāja Anete Šteinberga pauda cerību, ka būs pilna arēna, bet izlasei ir jānospēlē sava spēle un jāparāda, ka Latvijas izlase ir nopietna komanda.

Intervija ar Aneti Šteinbergu

Arī izlases galvenais treneris Gundars Vētra norādīja, komanda vēlas izbaudīt basketbolu. Pretinieku spēle iepriekš tika analizēta, un šī ir iespēja pārbaudīt Latvijas izlases meitenes, iespējams, dodot iespēju visām tikt laukumā.

Intervija ar Gundaru Vētru

Spēles pirmajā ceturksnī izlases rādīja līdzīgu sniegumu, taču tas noslēdzās ar nelielu Zviedrijas izlases pārsvaru 19:16. Arī otrās ceturtdaļas ievadā zviedrietes turpināja dominēt. Puslaiks noslēdzās ar 14 punktu deficītu - 25:37.

Spēlētāja Kitija Laksa pēc neveiksmīgā pirmā puslaika norādīja, ka otrajā puslaikā vairāk jācīnās. Pretinieces ne ar ko neesot pārsteigušas – meitenēm jāsaņemas uz otro puslaiku. Runājot par atmosfēru arēnā, Kitija norādīja, ka ir daudz skatītāju, un spēlētājas izbauda to.

Interviju ar Kitiju Laksu

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase spēja parādīt raksturu un, lielākoties pateicoties Anetes Šteinbergas sniegumam, rezultāta starpība tika sadeldēta jau līdz pieciem punktiem – 45:50.

Noslēdzošais nogrieznis jau iesākās Latvijas zīmē, un, pateicoties Anetei, Latvijas izlase jau drīz izvirzījās vadībā un noslēdza spēli ar 71:63.

Pēc spēles Šteinberga bija ļoti priecīga un jau zināja, ka ir labojusi Latvijas rekordu, gūstot 37 punktus. Viņa norādīja, ka komanda parādīja raksturu, spējot atspēlēties no -12 punktiem. Viņa arī pauda prieku, jo izdevies uzvarēt 9,5 tūkstošu skatītāju priekšā Zviedrijā.

Pēcspēles intervija ar Aneti Šteinbergu

Finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētājas un četras labākās otro vietu ieguvējas.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 2023. gada jūnijā divās valstīs – Slovēnijā un Izraēlā.