Starptautiskā federācija paredz apdrošināšanas kompensācijas valstsvienību basketbolā

Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) ieviestā apdrošināšanas sistēma ļaus katram spēlētājam saņemt algai proporcionālu kompensāciju par nacionālajā izlasē gūtām traumām, kas liedz basketbolistam doties laukumā, informēja FIBA. Pasaules mēroga programmu sestdien apstiprināja FIBA izpildkomiteja. 

Jaunā apdrošināšanas sistēma stāsies spēkā novembrī pirms 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas pirmajām spēlēm un attieksies tiklab uz vīriešiem un sievietēm, kā arī dažāda vecuma junioru izlašu spēlētājiem. 

Kompensāciju, kas būs atkarīga no basketbolista algas un traumas dēļ izlaisto dienu skaita, saņems gan spēlētājs, gan viņa pārstāvētais klubs. Papildu kompensācija pienāksies klubiem, lai segtu izmaksas par ķirurģiskiem pakalpojumiem spēlētājam, kurš savainots nacionālajā izlasē. FIBA gan atzina, ka saglabāsies atsevišķi izņēmumi, par kuriem sīkāk neinformēja.

Apdrošināšanu FIBA nodrošinās visu gadu sadarbībā ar uzņēmumu "Arch Insurance Company". Savukārt nacionālajām izlasēm nodrošinās programmatūru, kas ļaus operatīvi variēt sastāvu pēc vajadzības. 

FIBA ģenerālsekretārs Patriks Baumans uzsvēra, ka spēlētāji bez bažām par iespējamu traumu finansiālajām sekām varēs iekļauties nacionālajās izlasēs, kā arī tiek respektētas klubu intereses, tiem atlaižot spēlētājus valstsvienību rīcībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti