Starptautiskā basketbola federācija kritizē Eirolīgas piedāvāto projektu

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) savā mājaslapā piektdien kritizēja starptautisko spēļu kalendāra sistēmu, ko piedāvāja Eirolīga, lūkojot iespējas saskaņot klubu sezonu ar valstsvienību interesēm. Plānotais Eirolīgas kalendārs pašlaik ir konfliktā ar izlašu spēļu kalendāru.

Eiropas Basketbola līgu savienības (ULEB) veidotā Eirolīga ceturtdien piedāvāja FIBA un klubiem jaunu kalendāra sistēmu, kurā solīja iespēju izlasēm piesaistīt labākos basketbolistus oficiālām spēlēm un katrai izlasei spēles savā laukumā. Eirolīgas piedāvājumā klubu sezonai atvēlētas 38 nedēļas sezonā, kā arī četras nedēļas izlašu spēlēm un tikpat ilgs laiks spēlētājiem pilnvērtīgai atpūtai. Vēl divas nedēļas paredzētu izlašu treniņiem.

Tomēr FIBA piedāvājumu raksturoja kā "diversijas taktiku", kas nākusi klajā divus mēnešus pirms Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas sākuma. FIBA nav pieņemama 2019.gada Pasaules kausa finālturnīra piedāvātā pārcelšana no septembra uz jūliju, tādēļ nopietni izvērtēt priekšlikumu neesot iespējams. Turklāt kvalifikācijas spēles piedāvāts saspiest četrās nedēļās 2018.gada jūlijā.

Tajā pašā laikā FIBA solīja atturēties no konfrontācijas un izskatīt priekšlikumus, kas respektēs nacionālo izlašu intereses.

Eirolīgas sezona sākies 12.oktobrī, bet uzvarētāju izslēgšanas turnīra noslēgumā kļus zināmi 1.maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti