Spānijas un Francijas basketbolistes pēdējās sasniedz Eiropas čempionāta pusfinālu

Pašreizējās titula īpašnieces spānietes un Francijas basketbolistes ceturtdien Budapeštā izcīnīja uzvaras ceturtdaļfinālos un aizņēma pēdējās divas vakances dalībai Eiropas čempionāta pusfinālā, liecina organizatoru informācija. Jau iepriekš pusfinālā iekļuva Serbija un Baltkrievija.

Spānijas valstsvienībai ar viena punkta pārsvaru 75:74 izdevās pieveikt Melnkalnes izlasi, turpretim pirms diviem gadiem finālā spēlējusī Francija ar 77:74 nodrošināja uzvaru pār Krieviju. Tādējādi pusfinālā piektdien būs iepriekšējā Eiropas čempionāta fināla atkārtojums.

Serbietes trešdien uzvarēja Turciju (75:63), savukārt Baltkrievijas basketbolistes pārspēja Lietuvu (68:66). Lietuvietes pusfinālā par 5.vietu ceturtdien ar 57:66 piekāpās turcietēm un šķīrās no izredzēm tikt uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Eiropas čempiones iegūs ceļazīmi uz Riodežaneiro, bet nākamās četras spēcīgākās komandas iegūs tiesības startēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā. Eiropas čempiones kļūs zināmas svētdien.

Jau vēstīts, ka Latvijas basketbolistēm Eiropas čempionāta finālturnīrs beidzās pēc pirmās grupu kārtas, kur izlase ierindojās ceturtajā vietā piecu komandu konkurencē. Otrajā grupu turnīra kārtā tika trīs labākās komandas.