Spānijas un Argentīnas basketbolisti iekļūst Pasaules kausa finālā

Spānijas izlase piektdien Pekinā ar 95:88 otrajā pagarinājumā uzvarēja Austrālijas basketbolistus Pasaules kausa pusfinālā un pirmā nodrošināja dalību titula mačā, liecina rīkotāju informācija. Par otru finālisti vēlāk kļuva Argentīnas valstsvienība ar uzvaru 80:66 pār Franciju.

Spāņu uzvarā Marks Gasols guva 33 punktus, bet Rikijs Rubio pievienoja 19 punktus un veica 12 rezultatīvas piespēles. Austrālijas valstsvienībā ar 32 punktiem izcēlās Petijs Mailss.

Pēc punkts punktā nospēlētas pirmās ceturtdaļas austrālieši pirmie spēja iekrāt kaut cik būtisku pārsvaru, otrā ceturkšņa vidū panākot +8 (32:24). Trešās ceturtdaļas vidū Austrālijas izlase panāca spēlē maksimālo 11 punktu vadību (50:39), taču spāņi līdz pēdējam pārtraukumam pietuvojās līdz četru punktu deficītam (51:55). Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām abas komandas šķīra vairs tikai viens  punkts, vadībā arvien turoties austrāliešiem (70:69). Vadību spāņi pārņēma ar diviem Marka Gasola realizētiem soda metieniem astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām (71:70), bet austrālieši neizmantoja iespēju izraut uzvaru, Mailsam trāpot tikai vienu no diviem soda metieniem.

Arī pirmais pagarinājums noslēdzās neizšķirti (80:80), toties otrajā papildlaikā spāņiem izdevās izšķirošs 8:0 atrāviens.

Spānija finālā spēlēs pirmoreiz kopš 2006.gada, kad izcīnīja zelta godalgas. Savukārt trenera Andreja Lēmaņa vadītā Austrālijas izlase pirmoreiz aizkļuva līdz pusfinālam un turnīra noslēgumā pretendēs uz bronzu.

Ne tik spraigs bija otrais pusfināls, kur spēkos līdzvērtīgā cīņā pagāja pirmais puslaiks, lai gan arī tajā gandrīz ik brīdi vadībā bija argentīnieši. Taču trešajā ceturtdaļā Argentīnas izlase palielināja pārsvaru līdz 15 punktiem (55:40) un droši noturējās vadībā līdz beigu svilpei.

Argentīnai Luiss Skola guva 28 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, turpretim Francijai, kas ceturtdaļfinālā apturēja ASV izlasi, šoreiz nepalīdzēja mačā rezultatīvākie spēlētāji Evans Furnjē un Franks Ntilikina, kuri guva pa 16 punktiem.

Argentīna uzvarēja pirmajā pasaules čempionātā 1950.gadā, taču kopš tā laika finālā ir spēlējusi tikai vienreiz, 2002.gadā titula mačā pagarinājumā piekāpjoties Dienvidslāvijai.

Iepriekšējos divos pasaules čempionātos uzvarējusī ASV izlase šoreiz pēc diviem zaudējumiem piedalīsies tikai finālspēlē par 7.vietu, sestdien tiekoties ar Polijas valstsvienību.

Uzvarētāji Pasaules kausa izcīņā kļūs zināmi svētdien, 15.septembrī, Pekinā. Pusfinālu zaudētāji noskaidros bronzas godalgu ieguvējus.