Spānijas basketbolisti iegūst bronzu Eiropas čempionātā

Līdzšinējie divkārtējie čempioni Spānijas basketbolisti svētdien Ļubļanā cīņā par 3.vietu ar 92:66 uzvarēja Horvātijas valstsvienību un nodrošināja bronzas medaļas Eiropas meistarsacīkstēs. Vēlāk svētdien cīņā par čempionu titulu tiksies Francija un Lietuva.

Bronzas ieguvējiem spēlē par 3.vietu Serhio Lulls guva 21 punktu, bet 17 punkti bija Marka Gasola rēķinā. Horvātiem ar 22 punktiem izcēlās Bojans Bogdanovičs.

Horvātijas izlasei tikai otrās ceturtdaļas vidū uz brīdi izdevās pārņemt vadību (28:27), taču cīņas turpinājumā Spānijas valstsvienība arvien palielināja pārsvaru, kas divas minūtes pirms spēles beigām sasniedza 29 punktus (90:61).

Horvāti pirmo reizi kopš 1995.gada Eiropas čempionātā aizkļuva līdz pusfinālam, taču atšķirībā no turnīra, kas Atēnās notika pirms 18 gadiem, bronzas medaļas izcīnīt nespēja. Savukārt Spānijas valstsvienība Eiropas čempionātos bez medaļām nav palikusi kopš 2005.gada, kad Belgradā cīņā par 3.vietu zaudēja Francijai. Slovēnijā francūži ar uzvaru pagarinājumā aizšķērsoja Spānijai ceļu uz finālu.