Spānijas basketbolisti atgriežas Eiropas čempionu tronī

Spānijas basketbola izlase svētdien Eiropas čempionāta finālā Berlīnē ar 88:76 uzvarēja frančus un atguva kontinenta spēcīgākās valstsvienības titulu, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts pēc finālspēles noslēguma)
Eiropas čempionu laurus Spānijas izlase izcīnīja ceturto reizi, turklāt visus augstākos panākumus komanda ir nodrošinājusi kopš 2009.gada. Iepriekšējais triumfs spāņiem bija 2015.gadā, bet iepriekšējā Eiropas čempionātā divus gadus vēlāk viņu rēķinā bija bronzas godalgas.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina Spānijas basketbolistu Villiju Ernangomesu.

Titula mačā čempioniem 27 punktus nodrošināja Huančo Ernāngomess, bet Francijai rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Evans Furnjē.

Vadībā Spānijas izlase izvirzījās spēles sākumā un divarpus minūtes pirms puslaika beigām iekrāja 21 punkta pārsvaru (47:26). Lai gūtu nākamos punktus, Spānijas izlasei vajadzēja vēl vairāk nekā pāris minūtes otrajā puslaikā, un Francijas izlase samazināja deficītu līdz pieciem punktiem (42:47). Tomēr spāņiem izdevās ātri pieaudzēt pārsvaru līdz divcipara skaitlim un līderi apturēja pretinieku centienus atspēlēties.

Viens no tiesnešiem laukumā bija Latvijas arbitrs Mārtiņš Kozlovskis.

Spānijas un Francijas izlases iepriekšējo reizi kontinenta meistarsacīkšu finālā tikās 2011.gadā, kad zeltu arī ieguva spāņi.

Iepriekš svētdien Vācijas izlase spēlē par 3.vietu ar 82:69 uzveica poļus un nodrošināja bronzas godalgas. Vācijas izlasē rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Deniss Šrēders, savukārt poļiem 18 punktus guva Mihals Sokolovskis.

Vācieši medaļas Eiropas čempionātā nebija ieguvuši kopš 2005.gada, kad kļuva par sudraba laureātiem.

Eiropas čempionātā 24 valstsvienības grupu kārtas spēles aizvadīja Čehijā, Gruzijā, Itālijā un Vācijā, bet visas izslēgšanas turnīra spēles notika Berlīnē.