Spānija un Francija pirmās iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā (papildināts)

Pašreizējā titula īpašniece Spānija un Francijas valstsvienība pēc trešdien Ļubļanā gūtajām uzvarām pirmās iekļuva Eiropas čempionāta pusfinālā, liecina rīkotāju informācija. Spānijas izlase ceturtdaļfinālā ar 90:60 pārliecinoši pārspēja Serbijas valstsvienību, savukārt Francija ar 72:62 pieveica mājiniekus slovēņus.

(papildināts ar Francijas iekļūšanu pusfinālā)
Spānijas izlase jau pirmajās minūtēs nostiprinājās vadībā, kas trešās ceturtdaļas vidū sasniedza graujošu 40 punktu robežu (69:29). Uzvarētājiem Serhio Rodrigess guva 22 punktus, bet Rūdijs Fernandess izcēlās ar 19 punktiem.

Spāņi kontinenta čempionāta pusfinālā spēlēs astoto reizi pēc kārtas. Iepriekšējos septiņos čempionātos Spānija ieguva divas zelta, trīs sudraba un vienu bronzas godalgu.

Francijas un Slovēnijas cīņā vadībā pabija abas komandas, tomēr otrajā puslaikā vadībā nostiprinājās francūži, vairs neļaujot konkurentiem sevi apsteigt, un nopelnot iespēju tikties ar Spānijas valstsvienību. Francijai Tonijs Pārkers bija rezultatīvākais ar 27 punktu guvumu.

Pārējie divi ceturtdaļfināli risināsies ceturtdien. Horvātijas valstsvienības pretinieki būs ukraiņi, savukārt Lietuvas valstsvienība par vietu pusfinālā cīnīsies ar Itālijas izlasi.

Eiropas čempionāts Slovēnijā beigsies ar finālspēlēm svētdien.