Spāņi sarūgtina Lietuvas basketbolistus un kļūst par Eiropas čempioniem

Spānijas basketbola valstsvienība svētdien Lillē ar 80:63 finālā pārliecinoši uzvarēja Lietuvu un izcīnīja zelta medaļas Eiropas čempionātā, liecina rīkotāju informācija. Spāņi pēc teicama spēles sākuma ieguva prāvu pārsvaru, ko vēlāk bez sarežģījumiem noturēja.

(papildināts ar turnīra simbolisko izlasi)
Eiropas čempioniem Pau Gasols finālā iekrāja 25 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, savukārt Serhio Lulls uzvarētāju guvumu papildināja ar 12 punktiem. Otrajā Eiropas čempionātā pēc kārtas finālā zaudējušajai Lietuvai rezultatīvākie bija pa 13 punktiem guvušie Mants Kalnietis un Renalds Seibutis.

Gasolu atzina par čempionāta vērtīgāko spēlētāju (MVP).

Spāņi cīņas sākumā brīvi pārvarēja Lietuvas aizsardzību un arvien palielināja punktu krājumu. Lietuvas basketbolistiem nesekmējās arī spēle uzbrukumā, un otrās ceturtdaļas sākumā viņi nonāca zaudētājos ar 15 punktu deficītu (8:23). Līdz puslaika beigām gan izdevās spēku samēru nedaudz līdzsvarot un pietuvoties līdz astoņiem punktiem (33:41).

Vēl vairāk sadeldēt deficītu Lietuvas izlasei neizdevās, un trešās ceturtdaļas izskaņā rezultāta starpība sasniedza 17 punktus (60:43). Viscaur pēdējā ceturksnī spāņiem bija divciparu pārsvars.

Turnīra simboliskajā izlasē līdzās Gasolam iekļāva viņa komandas biedru Serhio Rodrigesu, Lietuvas basketbolistus Jonu Valančūnu un Jonu Mačuli, kā arī francūzi Nando de Kolo.

Spāņi par Eiropas čempioniem kļuva trešo reizi, turklāt zeltu ieguva trešo reizi pēdējos četros četros turnīros.

Jau vēstīts, ka bronzas godalgas ieguva mājinieki francūži, kas iepriekš svētdien spēlē par 3.vietu ar 81:68 pieveica Serbijas basketbolistus.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificējās Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji garantēja tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā. Jau vēstīts, ka Latvijas izlase čempionātu noslēdza 8.vietā, atkārtojot labāko sasniegumu pēc valsts neatkarības atgūšanas. Teorētiski cerības turpināt cīņu par olimpisko kvalifikāciju varētu būt arī Latvijai, ja sekos labvēlīgi Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) lēmumi kvalifikācijas turnīru rīkotāju izvēlē.

Trijos olimpiskās kvalifikācijas turnīros nākamvasar startēs kopumā 15 komandas pēc iegūtajām vietām reģionālajos čempionātos, bet vēl trim valstīm dalībnieku vidū ir iespēja iekļūt ar grupas turnīru rīkotāju tiesībām. Uz olimpiskajām spēlēm tiks triju kvalifikācijas turnīru uzvarētāji.