Šmits un «Barcelona» izcīna basketbola Eirolīgas bronzas medaļas

Latvijas basketbolists Rolands Šmits sestdien ULEB Eirolīgas bronzas spēlē palika rezervē, viņa pārstāvētajai "Barcelona" komandai izcīnot uzvaru.

Barselonieši Belgradā ar rezultātu 84:74 (20:18, 25:20, 17:18, 22:18 ) pieveica Grieķijas klubu Pirejas "Olympiakos".

Maču tiesāja Latvijas tiesnesis Oļegs Latiševs.

Šmits kā vienīgais spēlētājs "Barcelona" rindās nedevās laukumā.

Barselonas kluba rindās ar 19 punktiem izcēlās regulārās sezonas vērtīgākais spēlētājs Nikola Mirotičs, 16 punktus pievienoja Sertačs Šanli, 11 Korija Higinsa kontā, savukārt desmit punkti bija Brendonam Deivisam. Pavisam tuvu "triple-double" bija "Barcelona" saspēles vadītājs Niks Kalatess - viņam deviņi gūti punkti, astoņas atlēkušās bumbas un 13 rezultatīvas piespēles.

Grieķijas kluba rindās ar "double-double" izcēlās Saša Vezenkovs - 20 punkti un 11 atlēkušās bumbas. Kostam Slukam 14 punkti, kā arī septiņas rezultatīvas piespēles, Šakīla Makissika kontā 11 punkti un piecas pārtvertas bumbas, savukārt Tailers Dorsijs iekrāja desmit punktus.

Mača pirmais puslaiks ritēja punkts punktā, būtiskāko izrāvienu barseloniešiem veicot otrās ceturtdaļas beigās, pēc Nika Kalatesa precīzā metiena ar sodu panākot +7 (45:38).

Trešo ceturtdaļu Spānijas vienība turpināja tāpat, kā beidza iepriekšējo, spēlējot veiksmīgi uzbrukumā, un pēc Mirotiča diviem tālmetieniem un Nikolasa Laprovitolas divpunktu metiena izvirzoties vadībā ar 15 punktu pārsvaru (57:42).

Ceturtdaļas pēdējā nogrieznī Pirejas klubs deficītu samazināja, trešo ceturtdaļu pat uzvarot un pēdējā ceturtdaļā dodoties ar -6 (56:62).

Ceturtā ceturkšņa sākums ritēja mazrezultatīvi, "Olympiakos" pēc iespaidīga Šakīla Makissika "slam-dunk" pietuvojās līdz trīs punktu deficītam (65:68). Spēles nobeigumā abas komandas apmainījās ar vairākiem precīziem metieniem, "Barcelona" pārsvaru palielināja un varēja svinēt uzvaru.

Jau ziņots, ka ceturtdien pusfināla "El Clasico" duelī "Barcelona" piekāpās Madrides klubam ar 83:86. Savukārt "Anadolu Efes" par iekļūšanu finālā pieveica "Olympiakos" ar 77:74.

Finālā, kas sāksies plkst.20 pēc Latvijas laika, tiksies Stambulas "Anadolu Efes" un Madrides "Real".

Arī šosezon Eirolīgā bija pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā, taču pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā trīs Krievijas komandas tika izslēgtas no turnīra.

Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Stambulas "Anadolu Efes", kas finālā pieveica "Barcelona".